Radnik preko Bačke do 5. mesta na tabeli

Autor:M. MitićIzvor:Južne vesti
Boban Georgiev Radnik Surdulica fudbal
Radnik nastavio da pobeđuje; Ilustracija; foto: Vanja Keser

Novu pobedu zabeležili su fudbaleri Radnika koji su gostovali u 30. kolu Linglong Superlige ekipi Bačke i slavili rezultatom 2:0 (1:0). Strelci za tim iz Surdulice su bili Bogdanovski i Stojanović koji je pogodio sopstvenu mrežu. Ovom pobedom izabranici Slavoljuba Đorđevića su došli do 5. mesta na tabeli.

Najavljivali su Surduličani težak meč u Bačkoj Palanci što se i obistinilo, ali su uspeli i da dođu do nova tri boda.

Prvu veliku priliku na meču imao je Radmanovac koji je glavom u 4. minutu šutirao, ali je njegov udarac otišao pored gola. Uspeli su domaći da povežu svoje redove priprete nekoliko puta, ali Kostić nije imao ozbiljnijih problema.

Najbolju priliku da svoj tim dovede u vođstvo imao je Žakula koji je umakao odbrani Radnika ali je, baš kao i šut Radmanovca, glavom otišao pored stative. Kazna je stigla samo nekoliko minuta, pošto je Bogdanovski doneo Radniku prednost u 37. minutu.

Nisu igrači Bačke tek tako želeli da se predaju i pored toga što zauzimaju poslednje mesto na tabeli, pokušavali su pre svega po bokovima, ali lopta nije završavala u mreži Kostića.

Šansu da udvostruče prednost propustli su Makarić i Dansoski koji nisu mogli da stignu do jedne lopte. Ipak, sve dileme oko pobednika otklonio je odbrambeni igrač Bačke Stojanović koji je nespretno reagovao nakon što je Makarić po zemlji uputio oštar centaršut.

Ovo je ekipi iz Surdulice bila druga uzastopna pobeda, a čak šesta u prolećnom delu sezone.

Radnik je sada zahvaljujući porazu TSC-a uspeo da se domogne 5. mesta sa 48 osvojenih bodova, dok su igrači sa severa Srbije ostali prikovani za samo dno tabele sa svega 16 osvojenih bodova.

U 31. kolu u Surdulici će gostovati ekipa Metalca, a utakmica se igra 12. aprila.

LInglong Superliga, 30. kolo: Bačka - Radnik 0:2 (0:1)

Stadion: Stanko Maletin Vava

Sudija: Momčilo Marković

Strelci: Radnik: Bogdanovski 37. minut, Stojanović 89. minut (ag)

Žuti kartoni: Bačka: / ; Radnik: Stojanović, Jokić;

Crveni kartoni: /

Bačka: Milojević, Parađina (od 63. minuta Njamculović), Zdravković, Rađem, Živić, Stojanović, Žakula, Nedeljković, Pantić (od 63. minuta Svarups), Rarković (od 90. minuta Mihailović), Zličić (od 78. minuta Pisačić);

Radnik: Kostić, Stojanović, Jokić, Radmanovac, Đorđević (od 10, minuta Spasić), Oreščanin, Bainović (od 78. minuta Biber), Bogdanovski, Lukić (od 61. minuta Subotić), Danoski (od 78, minuta Milovanović), Makarić;