18:25, 3. 11. 2018.

Radnik slavio u pčinjskom derbiju, trener Dinama prekinuo utakmicu

radnik, radnicki
Nova pobeda Radnika; foto: JV / Vanja Keser

Nakon dosuđenog penala za surdulički Radnik, koji je već vodio sa 1:0, u 33. minutu trener vranjskog Dinama Dragan Antić povukao je ekipu sa terena. Prekid je trajao oko 15 minuta, a nakon vraćanja igri domaći Radnik je sa 2:0 slavio nad Dinamom u poslednjem kolu prve polovine osnovnog dela Superlige.

Uzbudljivo je bilo na stadionu gde kao domaćini igraju i Radnik i Dinamo, dva od tri predstavnika juga Srbije u elitnom rangu. Surduličani su poveli već u 6. minutu golom Igora Zlatanovića nakon asistencije Stefana Nikolića.

Sudija Bojan Nikolić dosudio je penal za Radnik u 33. minutu, a nezadovoljan ovom odlukom strateg vranjskog tima Dragan Antić je povukao ekipu sa terena.

Nakon petnaestominutnog prekida ekipa Dinama se vratila na teren, a Igor Zlatanović je bio precizan sa "bele tačke" i povisio prednost Radnika (2:0).

U drugom poluvremenu obe ekipe su imale nekoliko šansi, ali nijedna nije uspela da postigne gol.

Radniku je ovo četvrta pobeda u sezoni, druga na poslednje tri utakmice i sa 15 bodova popeo se na desetu poziciju nakon nepotpunog 15. kola Superlige.

Dinamo je ostao na začelju sa samo sedam bodova, a ovo mu je bio 12. poraz.

Treći predstavnik juga Srbije niški Radnički je u 15. kolu Superlige savladao OFK Bačku (2:0) i tako se učvrstio na drugom mestu.