16:08, 15. 12. 2018.

Radnik slavio za kraj 2018, Dinamov meč odložen

Radnik Radnički Keremeh Stanković
Spokojno na dvomesečnu pauzu; ilustracija, foto: Vanja Keser

Akcija čišćenja snega sa terena, koju su juče sproveli navijači Radnika, učinila je da upravo meč u Surdulici bude jedini superligaški meč koji je bio zakazan za danas, a nije odložen zbog padavina. Fudbaleri Radnika odužili su se publici i pobedili Bačku sa 3:2 pred dvomesečnu pauzu u najjačem domaćem prvenstvu.

Pet golova, od čega dva penala, viđena su na Gradskom stadionu u Surdulici u utakmici poslednjeg kola Superlige pred zimsku pauzu.

Poveli su Surduličani već u 10. minutu preko Igora Zlatanovića. Jedini šut ka golu u prvom poluvremenu Bačka je imala 5 minuta kasnije i bila uspešna, pošto je Luka Mićić vratio jednak rezultat.

Pred kraj ovog dela igre penal je dosuđen domaćinu, a u novo vođstvo pretvorio ga je Milan Stojanović.

Tek što je otpočelo drugo poluvreme Zoran Danoski je uvećao prednost svog tima na 3:1, ali se gosti i dalje nisu predavali. Mnogo su žustriji bili u ovom delu igre, imali inicijativu i stvarali prilike, ali su uspeli da postignu samo još jedan gol - nedovoljno da uzmu makar bod.

I on je stigao sa bele tačke, u 70. minutu, a Srđan Grabež ga je izveo, za konačnih 3:2.

Sledi dvomesečna pauza u Superligi, nakon koje će Surduličani gostovati Proleteru Novom Sadu.

Kako je meč Radnika i Bačke jedini koji je bio zakazan za danas, a nije odložen, ekipa sa juga Srbije se bar do sutra popela na 7. poziciju. Među najboljih 8 i dalje ima šanse da završi jesenji deo prvenstva i ostvari najbolji rezultat u istoriji, ali za to joj je potrebno da se meč u Novom Sadu, koji bi sutra trebalo da odigraju Vojvodina i Proleter, ne završi remijem.

Vranjanci na terenu verovatno sutra

Među pomerenim utakmicama je i ona koju je trebalo da vranjski Dinamo igra u Zemunu.

Razlog je sneg koji klubovi nisu uspeli da uklone sa terena, čime je onemogućeno odigravanje mečeva.

Meč Zemuna i Dinama odložen je za 24 sata pa će, ako vreme to omogući, biti odigran u nedelju, 16. decembra od 13 sati.