Surdulički Radnik pobedio Partizan u Beogradu

Autor:Milan ZirojevićIzvor:Južne vesti
Fudbal lopta KOSTA
Velika pobeda; Ilustracija; foto: A. Kostić

Uz odbranjeni penal, na jednom od najtežih gostovanja u sezoni, Radnik je uspeo da pobedi - rezultatom 2:1 savladao je Partizan u Beogradu. Surduličanima je ovo bila tek 4. pobeda u Superligi ove sezone. Golman Surduličana Ranđelović prvi je koji je odbranio penal Nathu.

Oba gola fudbaleri Radnika su postigli u prvom poluvremenu. Prvo je u 13. minutu bio precizan Andrija Radulović, nakon što se Milan Makarić izborio za loptu, a onda pronašao mladog saigrača, koji je iskoristio zicer.

U samoj završnici prvog poluvremena, svega tridesetak sekundi nakon što je ušao na teren, u strelce se upisao i Ranko Jokić. On je iskoristio gužvu na petercu, bio najbolji u skoku i poslao loptu ka golu. Golman Aleksandar Popović je uspeo da je uhvati na trenutak, ali je onda ispustio i ona se otkotrljala u gol.

Partizan je svoje šanse tražio u nastavku, ali nije mogao da dođe do preokreta. Možda i presudni trenutak na meču dogodio se u 62. minutu. Crno-belima je dosuđen penal, koji je u već viđeni pogodak trebalo da prebaci Natho.

Rikardo je pao u kaznenom prostoru, sudija prvo dosudio slobodan udarac, ali je odluka potom preinačena u najstrožu. Izraelac, koji od kada igra za Partizan nije promašio nijedan penal, šutirao je po zemlji. Nedovoljno dobro za golmana Radnika Stefana Ranđelovića koji je i tu, kao i mnoge lopte pre toga udaljio od svog gola.

Beograđani, trenutno drugoplasirani tim na tabeli, do kraja meča su uspeli samo da smanje rezultat - golom Rikarda Gomesa u samoj završnici meča.

Uz nova tri boda, Surduličani su konačno pobegli sa začelja tabele, bar na kratko. Ukoliko Mladost GAT ne uspe da savlada Radnički u Kragujevcu, Radnik će na pretposlednjoj poziciji i ostati makar do sledeće nedelje.