Sport

Pobeda Radničkog pred polupraznim stadionom "Čair"

Na meču u kome nijedan tim nije pokazao mnogo, pred neuobičajeno praznim tribinama stadiona "Čair" i pored slobodnog ulaza, Radnički je iskoristio dve šanse iz prekida i uspeo da pobedi Javor iz Ivanjice sa 2:0. U utakmici 3. kola plej-ofa gostujući tim nije imao gotovo nijednu priliku.

detaljnije
Prioritet 2. utakmica četvrtfinala Kupa u Jagodini; foto: Vanja Keser

Naisa u Nišu igra protiv lidera prvenstva

Naporan period, u kome će odigrati 2 utakmice u 4 dana, očekuje rukometašice niške Naise, a prvi na redu je meč 4. kola plej-ofa, u kome će u subotu 29. aprila, dočekati lidera Medicinar u sali Osnovne škole “Miroslav Antić” od 18:30.

detaljnije
Kalča je Pazar savladao ubedljivo u prvom meču jesenjeg dela prvenstva; foto: Vanja Keser

Niški futsaleri žele da se revanširaju Novom Pazaru

Sezona u Prvoj futsal ligi polako dolazi do kraja, a u pretposlednjem kolu niški Kalča gostovaće Novom Pazaru, ekipi koja se nalazi na poziciji ispod njih i kojoj bi ova pobeda osigurala opstanak u ligi, pa je velika borba u petak, 27. aprila od 19 sati, sigurna.

detaljnije
Za nedelju dana timovi će odigrati još jedan meč, ali ovog puta u Beogradu; foto: Vanja Keser

Mašinac sa novim samopouzdanjem igra za polufinale Kupa

Kako u prvenstvu nemaju šanse da dođu do titule, sve snage Mašinca preusmerene su na Kup gde će u nedelju, 30. aprila od 12 sati na Delijskom visu dočekati beogradsku ekipu Sloga Radnički, a u niškom klubu su optimistični, s obzirom na to da su prošle nedelje odigrali odlično protiv Crvene zvezde.

detaljnije
  • Utakmicu Radnika i Rada prenosiće televizija Arena 1; foto: Vanja Keser

Radnik gostuje Radu, Radnički dočekuje Javor

U subotu, 29. aprila od 19 sati, igraće se 3 utakmice fudbalske Superlige, a od toga će dve odigrati južnjaci. Tako će niški Radnički na “Čairu” dočekati Javor, koji ih je na istom mestu savladao pre nešto više od dve nedelje, dok surdulički Radnik putuje u Beograd, gde će odigrati derbi kola plej-auta protiv Rada.

detaljnije
  • Krstić će funkciju obavljati u naredne 4 godine; foto: Arhiva JV

Milan Krstić izabran za predsednika Skupštine Vaterpolo saveza Srbije

Predsednik niške Opštine Medijana i predsednik Skupštine niškog Vaterpolo kluba Nais Milan Krstić jednoglasno je izabran i za predsednika Skupštine Vaterpolo saveza Srbije, a njegov mandat trajaće 4 godine.

detaljnije
  • Sledećeg vikenda na programu su gradske lige u tekvondou; foto: Nebojša Anđelković

Niški tekvondista Vuk Manić postao šampion Srbije

I pored toga što je bio prehlađen, Vuk Manić, tekvondista niškog kluba Naisus, smogao je snage i na Prvenstvu Srbije pobedio tri jaka protivnika, postavši tako novi šampion Srbije u kategoriji pionira.

detaljnije
  • Defanzivci zbog povreda napustili Radnički; foto: Aleksandar Ilić, Vanja Keser

Radnički raskinuo ugovore sa Perendijom i Volkovim

Dva fudbalera, koja su zimus stigla u niški Fudbalski klub Radnički, kao najzvučnija pojačanja odbrambenog reda, Vladimir Volkov i Milan Perendija, sporazumno su raskinuli ugovore sa ovim klubom, potvrdio je potpredsednik Nišlija Dejan Propadalo i rekao da je to bilo neminovno, zbog povreda koje su igrače zadesile.

detaljnije
  • Leskovac, Dubočica i Niš zauzeli su od 6. do 8. mesta; foto: Dimitrije Didić

Leskovčani i Nišlije osvojili medalje na međunarodnom plivačkom mitingu

Oko 450 plivača se ovog vikenda takmičilo na internacionalnom mitingu u Kragujevcu, a među njima i članovi 4 kluba sa juga Srbije: Dubočica i Leskovac iz istoimenog grada, kao i Sveti Nikola i Niš, a osvojili su ukopno 50 medalja.

detaljnije
  • Odlična uvertira za Evropsko prvenstvo; foto: R. T.

Niškim kajakašicama tri medalje na međunarodnom takmičenju

U Banja Luci su ovog vikenda održana dva takmičenja u kajaku, a Nišlijke Milica Kostov i Kristina Petrović takmičile su se na oba i osvojile 3 medalje. Na mestu gde su prošle godine osvojile svetsku bronzu, takmičarke niškog kluba Gusar ovog puta doveslale su do zlata na Evropskom kupu.

detaljnije
  • Aleksandar je ovim obezbedio učešće na prestižnom takmičenju u Bugarskoj, ali se tamo neće takmičiti, zbog MMA nastupa; foto: Josif Nađ

Tri medalje za niške rvače

Državno takmičenje u “submission garappling”-u, najkompletnijoj rvačkoj disciplini, u kojoj se takmiče najuspešniji rvači u ostalim sportovima, održano je u Smederevu, a Nišlije su osvojile 3 medalje - Aleksandru Stojičiću pripale su zlatna i srebrna, dok je Miloš Stojiljković osvojio bronzu.

detaljnije
  • Sledećeg vikenda očekuje ih Prvenstvo Srbije u kik-boksu; ilustracija: flickr/J Dimas

Nišlije odlične u profesionalnom boksu

U Zaječaru su održana dva meča u kojima se odlučivalo o šampionu Srbije u lakšoj i teškoj kategoriji, a njima su prethodile profesionalne borbe, na kojima su nastupila i trojica Nišlija, a uspeli su da pobede dva puta.

detaljnije
  • Postavljen novi lični rekord; foto: Milan Grozdanović

Uspeh južnjaka na Balkanskom prvenstvu u "powerlifting"-u

Vranje je ovog vikenda bilo domaćin najjačih Balkanaca, koji su se takmičili u powerlifting-u. Tamo su plasman na Evropsko prvenstvo obezbedili svi osvajači medalja, među kojima Prokupčanin Dušan Savić i Nišlije Marko Miljković, Nikola Milić i Milan Grozdanović, koji je bio i apsolutno najjači takmičar.

detaljnije
  • Marko Ilić je tri puta bio strelac, a Nikola D. Stanković dva; foto: Vanja Keser

Kalči samo bod u "Čairu"

Koliko je, sudeći po stanju na tabeli, Kalča bio izraziti favorit u hali "Čair", toliko su se futsaleri ekipe Leteći Holanđanin borili i igrali organizovano i kreativno, pa su Nišlije u 20. kolu Prve lige uspele da osvoje samo bod, a krajnji rezultat bio je 7:7.

detaljnije
  • Druga pobeda zaredom za Surduličane; foto: Vanja Keser

Radnik pobedio oslabljeni Spartak

Doputovavši u Surdulicu bez najboljih strelaca i najiskusnijih igrača, koji su odsustvovali zbog kartona, povreda i premora, kako je na konferenciji objasnio trener Spartaka, Subotičani su značajno smanjili sebi šanse protiv Radnika, u 2. kolu plej-auta fudbalske Superlige, pa su izgubili rezultatom 3:0.