Sport

Kup Srbije: Radnički u Dobanovcima, Radnik u Kruševcu, a Dinamo u Inđiji

Superligaši sa juga Srbije niški Radnički i surdulički Radnik igraće u šesnaestini finala Kupa Srbije protiv prvoligaša Budućnosti iz Dobanovaca i kruševačkog Trajala, dok će prvoligaš Dinamo iz Vranja otići u Inđiju gde ga čeka duel sa istoimenom ekipom iz elitnog ranga. Mečevi ove faze najmasovnijeg takmičenja na programu su 25. septembra.

(1) detaljnije
Balkansko prv. i Svetski KUP 2019. osvajači 1. mesta iz Aleksinca

Aleksinac dobio tri šampiona Balkana i prvakinju na Svetskom kupu

Na Otvorenom Balkanskom prvenstvu za sve kategorije u Bukureštu zlatne medalje osvojili su takmičari aleksinačkog Džudo i džiu džicu kluba NiF Nikola Trajković, Nemanja Pejčić i Filip Trajković, dok je Danijela Joić bila prva na Svetskom kupu za mlađe kategorije. Bronzanu medalju sa ovog takmičenja doneo je Andrija Bogdanović.

detaljnije
nova pobeda filipa stankovića, foto z stanković

Mladi niški bokser ostvario šestu pobedu u Americi

Šestu pobedu u profi boksu u Sjedinjenim Američkim Državama ostvario je mladi Nišlija Filip Stanković, koji je trijumfovao prekidom u prvoj rundi protiv iskusnog Lenvuda Doziera koji se profesionalnim boksom bavi više od 10 godina.

(4) detaljnije
Turniri u Beloj Palanci i Babušnici neće se preklapati

Aleksinački Napredak osvojio Memorijalni turnir "Milan Milošević Mica"

Kao i prošle godine, pobednik Memorijalnog turnira koji nosi ime tragično preminulog košarkaša, bio je aleksinački Napredak, novi član Košarkaške lige Srbije. Pored Aleksinčana, na turniru su učestvovali niški Konstantin i Niš, kao i Pirot.

detaljnije
  • rtanj

Šetnja od Sokobanje do Rtnja sa akcijom “Svi u prirodu”

Svi oni koji žele da provedu dan u šetnji od Sokobanje do Rtnja i sportsko-rekreativnim aktivnostima, imaće prilike da to učine 22. septembra sa polaskom iz Niša.

detaljnije
  • ok nis, kragujevac, foto mp

Odbojkaši Niša osvojili memorijalni turnir u Kragujevcu

Pobedama nad Mladim radnikom i domaćim Radničkim , odbojkaši Niša osvojili su Memorijalni međunarodni turnir "Aleksandar Gigović Giga" u Kragujevcu. Nišlije su u finalu savladale Radnički sa 3:0 (25:22, 25:18, 25:22).

detaljnije
  • Nikola Čumić Riota Noma Radnički Proleter

Tri fudbalska kluba sa juga Srbije čekaju protivnike u Kupu

Izvlačenje parova 1/16 finala Kupa Srbije biće održano u utorak, 17. septembra u Sportskom centru Fudbalskog saveza Srbije u Staroj Pazovi, a u prvom od dva šešira su tri kluba sa juga Srbije - niški Radnički, Radnik iz Surdulice i Dinamo iz Vranja.

detaljnije
  •  U Dimitrovgradu se okupilo 97 učesnika

Dan pešačenja obeležen na jugu Srbije

Učenici osnovnih i srednjih škola, članovi planinarskih klubova, rekreativci i iskusni planinari sa juga Srbije, šetnjama su obeležili planinarsku akciju “Dan pešačenja” koja je održana širom Srbije 14. septembra. Najstariji učesnik akcije bio je 92-godišnji Leskovčanin.

detaljnije
  • Devojke 02

Nišlijke vicešampionke Srbije u kendou

Nakon 9 borbi na Ekipnom prvenstvu Srbije u Paraćinu ženska seniorska ekipa Kendo kluba Mushin iz Niša napravila je najveći uspeh u svojoj istoriji osvajanjem drugog mesta. Ekipu iz Niša činile su sestre Mila i Marija Jovović i Danica Spasić.

(2) detaljnije
  • dinamo

Prva liga: Polovičan uspeh južnjaka

Pobeda i poraz - to je učinak predstavnika sa juga Srbije u drugom po snazi fudbalskom takmičenju u Srbiji. Dinamo Vranje savladao je ekipu Kolubare (1:0) na gostovanju u Lazarevcu, dok su Piroćanci izgubili u Beogradu od ekipe Grafičara (3:1). Nakon 9. kola, Dinamo Vranje se nalazi na 3. mestu sa 15 bodova, samo 2 manje iza lidera prvenstva Grafičara , dok se Radnički iz Pirota nalazi na 6. mestu sa samo bodom manje od Vranjanaca.

detaljnije
  • stoni tenis, ilustracija, foto jv vanja keser

Maksimalne pobede niških stonotenisera na startu sezone

Nišlije su imale više nego uspešan start u novoj sezoni i u muškoj i ženskoj Superligi. Takmičarke Josipa Kolumba su na svom terenu savladale Unireu iz Uzdina sa 4:0, a istim rezultatom slavio je i Železničar protiv Partizana u gostima.

detaljnije
  • Car Konstantin Sinđelić

Vlasotinačka Vlasina remizirala, ali ostala na vrhu Srpske lige

Prvi put ove sezone fudbaleri Vlasine iz Vlasotinca nisu pobedili, a prvi remi upisali su protiv Topličanina u Prokuplju (2:2). Od južnjaka pobede u 5. kolu Srpske lige istok ostvarili su i Moravac iz Mrštana, Radan iz Lebana i leskovačka Dubočica.

detaljnije
  • strelicarski klub nis najbolji u srbiji, foto strelicarski klub nis

Streličari iz Niša ekipni prvaci Srbije, Stefanović na najvišem postolju

U konkurenciji 80 takmičara iz 14 klubova na Prvenstvu Srbije u Pančevu takmičari Streličarskog kluba Niš popeli su se na najviše postolje u disciplini olimpijski luk kod seniora, a najsjajniju medalju u pojedinačnoj konkurenciji osvojio je Nikola Stefanović.

detaljnije
  • kbs naisus, postolje, balkanso

Nišlije uspešne na Balkanskom prvenstvu u tekvondou

Na 21. Balkanskom prvenstvu u tekvondou u bugarskom Samokovu borci dva niška kluba osvojili su ukupno 15 medalja. Takmičari Kluba borilačkih sportova Naisus osvojili su 4 zlatne medalje, 2 srebrne i 3 bronzane, dok su borci kluba Daehan osvojili drugo mesto u disciplini "powerbreaking", dok su u pojedinačnim disciplinama osvojili još pet medalja.

detaljnije
  • fudbal Mašinac Vojvodina

Mašinac remizirao drugi put zaredom

Gol iz penala i poništen pogodak Jovane Vasiljković, kao i crveni karton Milice Stevanović obeležili su meč 4. kola Superlige između niškog Mašinca i Zemuna u Beogradu. Utakmica je završena rezultatom 1:1 (1:1) i bio je ovo drugi remi zaredom Nišlijki.