Dan policije u Nišu bez plesa, a uz sirene, rotacije i simulacije udesa

IMG 5222 scaled
Obeležen Dan policije u Nišu; foto: Tamara Radovanović

Na obeležavanju Dana policije u Nišu nije bilo plesa, kao što je bilo na proslavi u Beogradu, ali su policajci, saobraćajci i vatrogasci-spasioci građanima, pre svega deci, na Trgu kralja Milana predstavili svoja vozila i opremu. Dan su posvetili kolegama nastradalim na dužnosti. Posebnu pažnju iz policije skreću na ponašanje u saobraćaju jer je, prema zvaničnim podacima, za prvih pet meseci ove godine na području Niša bilo 525 nezgoda, od kojih je u 222 nezgode bilo povređenih.

Šta rade policajci, kako ih prepoznati i ko su školski policajci – neka su od pitanja na koja su niški đaci danas u centru grada mogli da dobiju odgovore.

Imali su priliku i da učestvuju u simulaciji saobraćajne nezgode, koju je organizovala Agencija za bezbednost saobraćaja, kako bi kod dece podigli svest o značaju bezbednog ponašanja u saobraćaju. U prvih pet meseci ove godine na teritoriji koju pokriva PU Niš bilo otkrivena su čak 23.954 saobraćajna prekršaja.

IMG 5194
foto: Tamara Radovanović

Za one najmlađe Nišlije, tu su bile maskote Patrolnih šapa, a nešto stariji osnovci uglavnom su želeli da isprobaju policijska vozila, kao i da u njima aktiviraju sirene i rotacije.

IMG 5195
foto: Tamara Radovanović

Oficir za prevenciju i rad policije u zajednici i major policije Policijske uprave u Nišu Mirjana Ristić kaže da je dan posvećen, pre svega, pripadnicima MUP-a koji su nastradali služeći građanima i državi.

Danas nam je svakako posebna čast što su naši posetioci naši najmlađi sugrađani. Oni, kroz druženje sa policajcima, imaju mogućnost da pogledaju naša vozila i opremu koju koristimo u svakodnevnom radu, da saznaju nešto o osnovima bezbednosti saobraćaja, o bezbednosti na ulici, kao i o tome na koji način brinemo o njihovoj sigurnosti – ističe ona.

IMG 5199
foto: Tamara Radovanović

Deca su razgovarala i sa vatrogascima-spasiocima, upoznala se i sa njihovom opremom i imala priliku da nauče više o tome kako da se ponašaju u slučaju požara.

Mirjana Ristić kaže da će “bezbedna škola, mirna ulica i zaštićen dom” ostati osnovni zadaci niške policije.

IMG 5228
foto: Tamara Radovanović
IMG 5207 1
foto: Tamara Radovanović
Autor:

Slični tekstovi

Komentari

7
  1. Mogli su da odigraju sitnu „Piperevku“ ili da pozovu Studente koji pobedjuju i da odrade pred zainteresovanom decom, „pokaznu vežbu“ hapšenja i privodjenja Studenata , kao i uvek , bez ikakvog razloga ! A mogli su da odigraju i „ko ne skače taj je ćaci“ … deca bi se oduševila a oni bi pokazali svoju fizičku spremnost. O psihičkoj … ne bih !

  2. Одлична манифестација. За игнорисање. Посебно од стране деце. Полиција да интерно преиспита своју улогу у друштву и пречисти своје редове и да се до тада држи што даље од деце и грађана. Промена је потребна на свим нивоима.

  3. I…. što mi ne objaviste komentar ? I ćaci se žale na vas i vi … ništa !🥃🥃🥃🥃🥃

  4. Volim JV, pratim svakodnevno, ali morate i kritiku da primite. Po mesec dana, nema priloga u rublikama, „Istrazujemo“ i „Komentar“! Valjda bi osnov ovog portala trebalo da bude istrazivacko novinarstvo, u gradu ogrezlom u korupciji! Za za ljenje je, sto samo par ljudi, hoce da bude kolumnista-ca, nemoguće je da svi ostali traze pare! Dobronamerno!

  5. Pa , gde su gi baletanke ? Kako bi se poliĆaci razmahali da su Studenti pobedjuju došli na „slet“ ! Bilo bi „pokaznih hapšenja“ – sam’ tako na 48h a deca bi bila oduševljena ! Sve za „našu decu“ i poliĆacije s’ 15.god. od škole ! Nek’ im je ar’m !

  6. Kriminalci u u niformi.Za one prave bar znas da jesu, a ove mi placamo.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Prijavite se na njuzleter

Svake subote šaljemo nekoliko priča. Bez spina. Bez propagande. Bez spama. Samo istina.