Foto-vest: Centar Niša u subotu kao Divlji zapad

autor: A.S.
konjce
Na trotoaru "čekao" gazdu; foto: Boris

Nekada su kauboji svoje konje vezivali ispred krčme u gradićima na Divljem zapadu, skoro 2 veka kasnije u Nišu konji se vezuju za drvo u samom centru grada. Međutim, iako je šerif nekada kažnjavao kauboje, u Nišu to nadležnima izgleda ne smeta.

Nedaleko od ulaza u Tvrđavu, najznačajnijeg istorijskog spomenika u Nišu, u Jadranskoj ulici, u subotu su za stabla drvoreda bila vezana dva konja.

Vlasnici su verovatno prodavali svoje proizvode na nelegalnom buvljaku ispod zidina Tvrđave, a konji su ih mirno čekali na trotoaru.

konjce2
„Isparkiran“ na trotoaru; foto: Boris
Građani koji su uslikali vezane konje, kažu da niko nije reagovao na to što se ove životinje nalaze u samom centru grada. Da stvar bude gora, pešaci su morali na trotoaru da zaobilaze njihov izmet.

Inače, prema Zakonu o bezbednosti saobraćaja zaprežna vozila koja konji vuku ne bi smela da se kreću samim centrom grada i to je regulisano i saobraćajnom signalizacijom. Međutim, nije retkost da se zaprege pune gvožđa ili sena vide u samom gradskom jezgru.

Za životinje vezane za drvored na trotoaru nadležna je komunalna policija, pa ukoliko zaista nije bilo njihove reakcije, onda je kritika grdonačelnika Niša na njihov rad bila u potpunosti opravdana.

Autor:
A.S.

Slični tekstovi

Komentari

16
  1. Beograd na vodi i Nis na ……. Slika i prilika stanja u nasem gradu

  2. nije bakutaner koji se smrzava sa kitom suvog cveća i nadom da će je prodati i obezbediti sebi hleb za taj dan. Kada se komunalac nadvije nad bakicom, sam sebi deluje moćno, a nije isto da takav baja stane ispred konja, pa još ispred konja koji je sam i možda neprijateljski raspoložen prema neznancima. Za zaprege koje krstare ulicama podjednaku odgovornost snose saobraćajci i komunalci.

  3. Uvek sam se pitao šta bi bilo da ja projašem konja kroz centar.

  4. Nadležnost komunalne inspekcije opštine Crveni krst.Čitajte odluke!A gde sa oduzetim konjima!A ljudska prava na koja se pozivaju romi?A što šalju maloletna lica da upravljaju zapregom?

  5. Treba ispitati u kakvim uslovima zive ove zivotinje i iste oduzeti ako uslovi nisuv zadovoljavajuci

  6. „Sad će netko izgubiti carstvo;
    ,,Konj na konja udarit´ ne moze,
    „Ne bojte se kralja ni jednoga,
    „Kralj na cara udariti neće,
    „Niti može kraljevstvo na carstvo,
    „Jer je tako od Boga postalo;
    „Čuvajte se raje sirotinje;
    „Kad ustane kuka i motika,

  7. Policija ne rafi svoj posao kako saobracajna tako i komunalna

  8. BRAVO JA JUZNE VESTI! Vi ste o ovome u vise navrata pisali i skretali paznju javnosti i nadleznim sluzbama, ali uzalud. Niko ne reaguje a sto je jos gore, ne postupa po zakonu i ne sprovodi zakon, u prvom redu policija i komunalna policija. Nis je palanka u pravom smislu te reci jer dok se u BGD-u retko moze videti stojadin i jugo na kolovozu, u Nisu jos uvek konji! Molim vas da istrajete u ovome!

  9. Ovo komunalci ne vide, ali zato na periferiji grada vide parkirana kola ispred zgrade. A gde da budu parkirana, gospodo, na drvetu?!

  10. Po kom zakonskom osnovu da postupa komunalna policija ? Pročitajte zakon i odluke – za zaprežna vozila nadležna je saobraćajna policija , a za držanje konja komunalna inspekcija. Grad nema azil za druge životinje – samo za pse. Ko da uhvati konje,cime da ih preveze, gde da ih zbrine i kako ? Nisu za sve krivi komunalci !

  11. Sto se mene tice u gradu postoje mnogo veci problemi od 2 vezana konja. Pozdrav

  12. mozda je jahac poginuo u dvoboju,ma ceo grad je buvljak a vlast je vezana za drvo,bolje da parkiraju u park preko puta gradonacelnikove hacijende tamo preko dana ima trave a nocu prazne flase i gomile djubreta dok komunalci jure dve babe oko pijace sto prodaju dva rasada za cvece i par vunenih carapa na ulici

  13. To je zbog privlačenja stranih turista. Konjski turizam! Samo trebali su da ga vežu ponatam nazad – gde su teniski tereni.

  14. Pored konja ,vidi se i balega,cisto da sva cula rade!Ma,nije vazno,vazno da se Cecin koncert pamti,da investitori hrle u Nis,Univerzitet cveta,Vecnici,nacelnici Uprava i predsednici Gradskih opstina satiru se od rada…Jedan konj i gomila njegovog izmeta je idila!

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.