
Radnici „Zoo higijenske službe“ iz Leskovca pronašli su danas u dvorištu vikendice u prigradskom naselju Bobište 2 uginula i nekoliko zanemarenih, izgladnelih vlasničkih pasa u boksovima.
Po rečima veterinara Gorana Đorića, radi se o rasnim psima, a 2 su mrtva više od 10 dana.
Bez hrane i vode, u nehigijenskim uslovima, 3 rasna psa su još uvek živa. Međutim, 2 psa, šarplaninac i dogo argentino, već su u stanju raspadanja.
3 psa su čipovana i potražićemo im prave vlasnike – kaže Đorić.
Radnici ZOO službe pozvali su veterinarske inspektore da zabeleže stravičnu sliku, ali se oni nisu pojavili.
Iako ne retko, ovakvo zanemarivanje životinja još nismo zabeležili na našem području – kaže Marija Petković, šef Zoo higijenske službe.
Ukoliko postoje osnovi, podneće krivičnu prijavu, a kako saznajemo, sudija za prekršaje može odrediti novčanu kaznu od 3.000 do 25.000 dinara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
„od 3.000 do 25.000 dinara“
Z’ebavate me? Da je od 30k do 250k, pa i nekako ali ovo je čista zajebancija…
Mi smo deset svetlosnih godina od drustva gde bi taj vlasnik bio momentalno na robiji,a inspektori nisu ni izasli na lice mesta,e Srbijo,Avganistanu!
Ako se za trovanje dobije 30000,za ovo je dobro i 3000ako bude kazna. E zivote. . .