

Voz na relaciji Niš-Prokuplje posle gotovo godinu dana, od danas je ponovo počeo da saobraća.
On će do daljeg imati četiri polaska dnevno i to po dva iz Niša i Prokuplja.
– Železnički saobraćaj na jugu Srbije između Niša i Prokuplja ponovo je uspostavljen nakon što je obezbeđen dizel monotorni voz-šinobus i on će saobraćati svakog dana iz Niša u 7 i u 15:40 časova, i iz Prokuplja u 9 i 17:25 časova. Razlog za privremeno otkazivanje saobraćaja lokalnih putničkih vozova na relaciji Niš-Prokuplje-Merdare-Niš, bio je nedostatak i neispravnost dizel motornih vozova, čija je prosečna starost preko 30 godina – navodi se u saopštenju „Železnica Srbije“.
U ovom preduzeću najavljuju da će se u narednom periodu situacija u lokalnom železničkom putničkom saobraćaju na jugu Srbije popraviti.
– Ove godine „Železnice Srbije“ su po prvi put posle 30 godina nabavile nove vozove, uglavnom namenjene za lokalni i regionalni saobraćaj. Reč je o nabavci 12 novih dizel motora vozova ruskog „Metrovagonmaša“, vrednih oko 43 miliona švajcarskih franaka koju finansira međunarodna železnička banka „Eurofima“. Prva garnitura već je stigla u našu zemlju prošlog meseca, a do kraja 2012. godine svih 12 vozova biće na srpskim prugama – kažu u ovom preduzeću.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
i sad ce svi uredno placati karte…
SVAKA ČAST I DALJE POSTOJI JUG SRBIJE,A KAD ĆE VOZ ZA KURŠUMLIJU