
Osnovci za užinu najčešće kupe čips, pecivo ili pomfrit, dok se za voće retko opredeljuju, saznali su roditelji đaka OŠ „Učitelj Tasa“ od predškolaca i đaka do IV razreda koji su učestvovali u anketi.
Ovaj rezultat jedan je od povoda za organizovanje „Dana zdrave hrane“ u toj školi u sredu, 3. decembra, kada će učenici od nutricioniste Predškolske ustanove „Pčelica“ saznati kako da se pravilno hrane i na poklon dobiti po jabuku.
Predavanje će biti prilagođeno njihovom uzrastu, a biće tu i radionica, igraonica, rebusa… Oni će kroz igru usvojiti znanje o pravilnoj ishrani – kaže Dušica Paskaš, inače imunolog, čija deca idu u II i IV razred OŠ „Učitelj Tasa“.
Ovu akciju organizuju roditelji uz podršku uprave škole kroz projekat „Obrazovanje za prava deteta“ u saradnji sa Otvorenim klubom i partnerskom školom „Stefan Nemanja“.
Njihova ideja je da ubuduće svaka sreda u OŠ „Učitelj Tasa“ bude dan zdrave hrane na koji će deca za užinu sa sobom nositi isključivo voće.
Tokom ovog projekta za đake će biti organizovan i maskenbal kada će imati zadatak da se maskiraju u omiljeno voće ili povrće, a zdrava hrana biće i tema za crtanje.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Velika podrška akciji roditelja. Moramo zajedno svi da reagujemo ukoliko mislimo da obezbedimo deci bolji zivot.