Skup ispred Banovine u znak protesta protiv nasilja nad akademskom zajednicom

IMG 9848 1 scaled
Studenti pozivaju na okupljanje večeras od 20 sati; Foto: Nikola Đukić

Nakon što su na Pravnom fakultetu u Beogradu fizički napadnuti profesorka, portir i student, studenti okupljeni oko inicijative „Studenti u blokadi – Niš“ večeras organizuju protestni skup ispred Banovine. Okupljanje je zakazano za 20 sati, a cilj protesta je osuda svakog oblika nasilja nad pripadnicima akademske zajednice i iskazivanje solidarnosti sa napadnutima.

Pod sloganom „I ja sam meta“, studenti poručuju da niko nije pošteđen i da su svi potencijalne mete ako se nasilje ne zaustavi.

Večeras se okupljamo kako bismo pružili podršku napadnutima i podigli glas protiv nasilja, jer napad na jednog je napad na sve nas – stoji u najavi događaja.

Kako navode, skup ispred Banovine je prilika da se javno i jasno stane u zaštitu dostojanstva, slobode i sigurnosti svih u obrazovnom sistemu.

Organizatori pozivaju sve građane, studente i profesore da se odazovu i jasno pokažu da nasilju nema mesta na univerzitetima i u društvu.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

1
  1. Ма да.Њих 50 так и нешто захтевају.Господо,ГОТОВО ЈЕ.Кад сте неспособни,ајд у историју глупости града Ниша.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.