Slobodna zona i u Nišu

autor: Lj.S.
t jura

NIŠ – U Nišu bi trebalo da bude otvorena slobodna zona za poslovanja, najavio je Dejan Ristić, direktor Uprave za slobodne zone Ministarstva finansija, a prenosi emportal.rs

Ristić je potpisao Sporazum o saradnji sa predsednikom Komore italijansko-srpskih privrednika Vinćencom Divelom.

U Srbiji trenutno postoji sedam slobodnih zona i da poslovanje u tim zonama investitorima donosi mnoge prednosti i pojeftinjuje proizvodnju. Slobodne zone se nalaze u Pirotu, Subotici, Novom Sadu, Zrenjaninu, Šapcu, Kragujevcu i Užicu.

– Investitori u slobodnim zonama, posebno oni čija je proizvodnja izvozno orijentisana, uživaju razne poreske olakšiće, administrativne procedure su jednostvanije dok i lokalna samouprava daje određene olakšice – rekao je Ristić.

Prema njegovim rečima, Vlada Srbije je u martu usvojila Strategiju razvoja slodobnih zona u Srbiji 2011-2016 koja predviđa dodatne sitmulativne mere za investitore koji posluju u tim zonama.

Predsednik Komore italijansko-srpskih privrednika Divelom, rekao je da je Italija jedan od najzančajnih investitora u Srbiji i da oko 200 italijanskih i mešovitih srpsko- italijanskih kompanija posluje u našoj zemlji.


Slobodna zona – Donje Međurovo i Beneton?

Kako je ranije najavio gradonačelnik Niša Miloš Simonović, slobodna zona u Nišu bi trebalo da obuhvati teritorije fabrika u Donjem Međurovu i Beneton koji je kupio nišku fabriku Nitex.

U Radnoj zoni „Donje Međurovo“ je proizvodni pogon kompanije „Jura Eltek“, a uskoro bi trebalo da budu otvoreni i pogoni fabrika „Sažem“ i „Haj Ararat“.

Lj.S.

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.