Spomenik akademiku Vojinu Šuloviću

sulovic
dr Vojin Šulović; foto: Politika

Udruženje Topličana u Beogradu pokrenulo je inicijativu da se u gradskom parku u Kuršumliji podigne spomenik akademiku Vojinu Šuloviću, koji je rođen u ovom gradu.

Tim povodom formiran je Odbor za podizanje spomenika, za čijeg koordinatora je imenovan Radiša Jović, bivši predsednik Opštinskog suda.

Akademski vajar iz Prokuplja, Dragan Drobnjak već je uradio spomenik u glini i on treba da se izlije u bronzi.

Ovaj predlog su podržale SANU i opština Kuršumlija, koja će urediti prostor.

Projekat košta oko 15 000 evra.

Akademik Vojin Šulović bio je ginekolog i profesor na Medicinskom fakulteta u Beogradu. Osnivač je i dugogodišnji direktor Ginekološko-akušerske klinike “Narodni front” i predsednik Srpskog lekarskog društva.

Poginuo je u saobraćajnoj nesreći 2008. godine.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.