

Pre godinu dana je iz Bujanovca krenula grupa studenata na petodnevni marš do Niša koji je, kako kažu, ujedinio jug i probudio snagu zajedništva. Godišnjicu obeležavaju skupom u Bujanovcu u subotu, 28. februara i pozivaju sve južnjake da dođu „tamo gde je sve počelo“.
Krenuli su 24. februara iz Bujanovca studenti i pet dana pešačili jugom. Dočekivani su uz suze i vatromete u Vranju, Vladičinom Hanu, Vlasotincu i Leskovcu, da bi 28. februara stigli u Niš zajedno za brojnim studentima iz cele Srbije.
Pre tačno godinu dana Bujanovac je prestao da čeka i počeo da hoda. Prestali smo da budemo nevidljivi. Vidimo se tamo gde je sve počelo – poručuju studenti.
Podsetimo, neformalna grupa studenata najavila je veliki skup za 1. mart u Nišu, na godišnjicu najvećeg protesta u istoriji tog grada.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Sto su plakali studenti prosle godine?