
Na samom ulazu u kineski Tržni centar u Ulici Ivana Milutinovića u Nišu, nesvakidašnji prizor, meso uvezano kanapima visi sa krova.
Svi koji su u utorak u prepodnevnim satima bili do Azija centra mogli su ispred jednog od ulaza u ovaj objekat da vide sušionicu za meso domaće radinosti.
Naime, meso je bilo uvezano kanapima i zakačeno na jednu polugu koja je visila sa krova Azija centra. Reklo bi se da je meso bilo pileće, a sušilo se na suncu.
U Veterinarskoj inspekciji kažu da “to nije u redu”, pre svega iz zdravstvenih i higijenskih razloga.
Ipak, naglašavaju da ukoliko se to meso koristi za ličnu upotrebu onda inspekcija nema nikakvu nadležnost.
– To ne sme da se radi. Ukoliko se to meso prodaje, onda je to naša nadležnost ukoliko neko meso suši za ličnu upotrebu, onda je to njegova odgovornost – kažu u Veterinarskoj inspekciji.
Inspektori poručuju da će u toku dana izaći na lice mesta i videti o čemu se radi.
Za sada se ne zna čije je meso, ali pretpostavlja se da je vlasnik neko od zaposlenih u Azija centru.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
a sto bi se neko mesao u svoj posao kad platica stize radio ne radio!
Mrsko mi je kada vidim babe kad izađu ispred zgrade u sred grada i krenu da peku paprike. Kinezi su ovog puta pobedili. 😀
Sigurno je pilece! U suprotnom vec bi drustva za zastitu zivotinja digla buku!
Strašno koliko su prljavi i koliko smrde…a i ova naša država mnogo im dozvoljava. A za Južne vesti: neka ispitaju da li ovi Kinezi plaćaju porez i da li izdaju legalne fiskalne račune, ili jedne izdaju za kupce a jedne za inspekciju. Ja kod njih ne volim da kupujem, ali bio sam dva puta sa društvom i kad smo im tražili račun prvo nešto prokomentarišu izmedju sebe pa onda nam izdaju, naravno na tom računu porez 0%. Žena ispred nas je platila 3-4000, društvo oko 2500…pa ljudi to je 1300 din koji bi trebali ići državi, a ustvari idu u njihov džep…
Pa dosli gosti iz manjih mesta,pa ko velim,ajde rodjaci,izvolve na puseno!
Osecajte se kao u svojoj kuci!
E, jos je samo to trebalo- da nam Kinezi doprinose ruglu u gradu i primitivnim navikama!
Ako ovo nisu kučići ja ću se očuljim!
ne vezano za ovu vest a vezano za komentare hocu da konstatujem nesto u vezi Kineza. citam oni tako necivilizovani i zaostali juce otvorise prugu na kojoj vozovi idu 2300km za 8 sati, oni tako divlji organizovase najvecu i najbolju Olimpijadu ikada, oni tako nikakvi prva ekonomija sveta. A mi civilizovani napredni jedva skupimo za njihovu robu sh klase jer nismo dorasli njihove najbolje. Eto samo htedoh to da kazem kako smo mi visa rasa u odnosu na njih.
sramota niko im nista ne moze racune daju samo kad potrazis gde je tu inspekcije dali bi mogli mi tako u kini da radimo
Vidim da svima smeta ovo sušeno meso a kokošinjac u Dušanovoj je skroz u redu.
https://www.youtube.com/watch?v=TyO6gsiSlyw
zasto vam je sajt otiso u off, cesto baguje i ne mogu da se lajkuju i dislajkuju komentari!!!
Odvratno! Daj boze da nije psece i macije meso u pitanju….. kako god bilo, ponasati se ovako divljacki na javnom mestu nije nesto sto bi grad smeo da dozvoli da prodje nekaznjeno.