Umanjene februarske plate prosvetarima

leskovac skolska uprava

LESKOVAC – Sem Leskovačke gimnazija, iz osnovnih i srednjih škola u kojima je bilo štrajka prosvetnih radnika, Upravi za trezor poslati su spiskovi obračuna sa umanjenim zaradama za februar 2011. godine.

U Školskoj upravi Jablaničkog okruga navode da je sedam osnovnih, ali i šest srednjoškolskih ustanova iz Leskovca na vreme dostavilo obračun sa umanjenjenim drugim delom februarskih zarada pedagozima koji su bili u štrajku.

U više sindikalnih organizacija osnovnih i srednjih škola juga Srbije smatraju da je nalog Ministarstva prosvete o smanjenju plata nezakonit.

Predsednici sindikata u pojedinim školama najavili su pokretanje sudskog spora jer ocenjuju da su bili u zakonskom štrajku kada nema umanjenja plata.

Aleksandar Ničić, predsednik sindikata obrazovanja Srbije u OŠ “Vasa Pelagić”, izjavio je da je podsetio rukovodstvo škole da u rešenjima o umanjenju zarada mora da bude napisano i obrazloženje.

– Svesni smo da su rukovodstva u nezavidnom položaju, a znamo da je naš direktor u pismu Ministru prosvete zatražio dodatno objašnjenje o postupanja u slučaju umanjenja zarada – kaže Ničić.

U školi “Vasa Pelagić” članovi Sindikata obrazovanja Srbije mesec dana ne plaćaju članarinu i traže smenu Branislava Pavlovića, predsednika Republičkog odbora sindikata obrazovanja, koji je potpisao protokol o saradnji sa Ministarstvom prosvete.

– Okružni odbor sindikata obrazovanja Srbije u Leskovcu podržao je inicijativu o neplaćanju članarine, ali i predlog za smenu predsednika Pavlovića – kaže Ničić

Iz više leskovačkih škola stigla je poslednjih dana najave predsednika sindikata da će, u slučaju umanjenja februarskih zarada, 25. marta prisustvovati na protesnom mitingu u Beogradu i totalno obustaviti izvođenje nastave.  

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

1
  1. Da li je moguce??? U svim ovim pricama, nigde i niko, od svih silnih prosvetnih radnika, pedagoga, sindikalista, NIKO ne stavi UCENIKE u neki plan, a oni su u prvom planu! Sramno! Jadna deca, jadni buduci ljudi!
    Celom ovom ujdurmom ovi ucenici dobijaju izuzetnu prakticnu nastavu o demokratiji, o „uredjenju drustva“, pa ce te modele sutra primenjivati.

    Svi akteri u ovoj prici su odgovorni, hijerarhisjki, od najmanje osnovne skole do celnika ove jadne drzave.
    Sve vrednosti drustva se nipodostavaju u zadnjih 20 godina, velica se anarhija i bogacenje onih na vlasti. Sramota je dominantna, a oni koji je nose, nisu ni svesni koliko se je treba stideti.

    Jadna deca, jadni nasi narastaji !

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.