
Nakon što su zbog finansijskih poteškoća zatražili zajam od 20 miliona dinara, Gradsko veće Grada Niša preporučilo je preduzećima Naissus-u, Mediani, Gradskoj stambenoj agenciji i Direkciji za izgradnju da kratkoročno pozajme Tržnici po 5 miliona dinara. Prema nezvaničnim informacijama deo novca je već uplaćen, a radnici kažu da je posle višemesečnog kašnjenja u četvrtak, 4. juna uplaćen drugi deo martovske plate.
Nadzorni odbor Tržnice je u četrvratak, 22. maja održao elektronsku sednicu na kojoj je doneta odluka da se preduzeće zaduži 20 miliona dinara zbog finansijskih poteškoća.
U odluci navode da će zajam zatražiti od drugih javnih i javno-komunalnih preduzeća čiji je osnivač Grad Niš.
Gradsko veće preporučilo je Mediani, Vodovodu, Direkciji za izgradnju i Gradskoj stambenoj komisiji da kratkoročno pozajme Tržnici po 5 miliona dinara, odnosno u ukupnom iznosu 20 miliona dinara.
Imajući u vidu navedeno, uzevši u obzir dostavljenu Odluku i zahtev JKP Tržnica Niš, obavezu Grada da obezbedi kontinuitet u obavljanju komunalnih delatnosti na svojoj teritoriji, Gradska uprava za komunalne delatnosti, poslove inspekcije i komunalne milicije izradila je nacrt zaključka i predložila Gradskom veću Grada Niša donošenje predmetnog akta u smislu preporuke sadržane u ovom zaključku – piše u odluci Veća.
Radnici Tržnice, nezvanično su novinarima Južnim vestima rekli da su posle nekoliko meseca čekanja dobili drugi deo martovske plate, koji se poklopio sa uplatama koje su preduzeća pozajmila Tržnici.
Prema nezvaničnim informacijama zajam su uplatili JKP Naissus i Mediana, dok se 10 miliona od Direkcije za izgradnju i Gradske stambene agencije očekuje.
Inače, dok je na računu Tržnice minus zbog kojih radnicima kasne plate, Uprava zbog neiskustva izdvaja 200.000 dinara privatnoj firmi za organizaciju Noćnog marketa, dok na ime zakupa tezgi dobaju manje od 80.000 dinara i posluju u gubitku, dok potencijalna zarada privatne firme na ime zakupa tezgi može dostići i preko 800.000 dinara.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
4. јуна им је уплаћен други део мартовске плате…е мој економски тигре
Gubitaši ,Niška parazitska preduzeća „pozajmlju“ naš novac , gubitašu „koji nema iskustva u radu tj. poslovanju“ i plaća privatnim firmama koje znaju da „obučavaju“ nepismene i nedopravene Niške „biznismene“ ! Privatne firme imaju od „struke“ mali odmor i „osnivački kapital“ u iznosu od 1.000 dinara !
Nišlije su udavljene, u vnogima do guše i služe za eksperimentisanje !
Dok u međuvremenu Gradska uprava za imovinu i održivi razvoj duguje 24.000.000,00 dinara. Alal vera.
Ликвидност Тржнице је нестала са нестанком Цветне пијаце (250 тезги + 25 локала). Добили смо ругло од БГ капије, грбаву коцку и пролазни WC.
Ko ce nadoknaditi stetu vlanicima porusenih lokala, koji su finansirali izgradnju postojece trafo-stanice ? Ovo je postao GRAD STETOCINA I KRIMINALACA !
Glavno pitanje je ko i zašto štiti direktora trznice, zašto ćuti tužilaštvo… zašto gradonacelnik ćuti… zašto takvi ljudi nisu na robiju umesto u foteljama.
Dale prevozi u ćacilend nema vremena za tržnicu.
A dal će da vrate
Gasite gubitašeza za sve su krivi socijalisti utopija za ovo Državu!