Bežeći od čopora pasa, dečaka iz Niša u Zetskoj udario automobil

IMG 6674 1 scaled
Napadnuta 20-godišnjakinja; foto: čitalac

Šestogodišnji dečak povređen je početkom marta u Zetskoj ulici u Nišu kada je, bežeći od čopora pasa, istrčao na kolovoz gde ga je udario automobil. Dok iz policije potvrđuju da je o nezgodi obavešteno Tužilaštvo, stanari ovog dela Grada ističu da problem sa psima traje godinama i da, uprkos brojnim prijavama, JKP Mediana još nije uklonila životinje sa lokacije na kojoj se nalaze škola i sportski tereni.

Problem napuštenih pasa u Nišu aktuelan je godinama, a prema poslednjim podacima, Grad Niš samo prošle godine iz budžeta izdvojio je 78.197.075 dinara, odnosno preko 665.000 evra za 1.521 tužbeni zahtev za naknadu štete zbog ujeda pasa ili mačaka.

Iako je formirana Radna grupa za rešavanje ovog problema i najavljena izgradnja novog prihvatilišta kod KP Doma, osim konstatacije da na niškim ulicama ima oko 3.000 napuštenih pasa, konkretnih rešenja nije bilo.

Zbog toga stanari Zetske ulice poručuju da je njima potreba hitno rešenje pre nego što se dogodi novi incident. 

3. marta 2026. godine, u popodnevnim satima, prilikom povratka iz vrtića, moju suprugu i dvoje dece (uzrasta 5 i 7 godina) napao je čopor velikih pasa lutalica. Usled straha i pokušaja da izbegne napad, mlađi sin (5 godina) refleksno je istrčao na kolovoz, kada je na njega naleteo automobil. Dete je kolima Hitne pomoći prevezeno u bolnicu i hospitalizovano. Ozbiljnost povreda se još uvek utvrđuje – rekao je otac dečaka.

Otac povređenog dečaka ističe da je problem u Zetskoj ulici, u blizini Medicinske škole dugogodišnji i da su stanari više puta ukazivali nadležnim službama na opasnost, ali bez trajnog rešenja.

U neposrednoj blizini nalazi se škola i sportski tereni, a frekvencija pešaka i dece je izuzetno velika. Na istoj lokaciji i ranije je dolazilo do napada i ujeda. Uprkos višegodišnjim prijavama, problem nije sistemski rešen. Smatram nedopustivim da posledice dugotrajnog nereagovanja nadležnih službi snose građani, a naročito deca. Očekujem da Grad i nadležne službe preduzmu konkretne i odgovorne korake kako bi se sprečilo ponavljanje ovakvih događaja i obezbedilo bezbedno kretanje svih građana – poslao je otac u prijavi JKP Mediana.

Od njih je tražio hitnu intervenciju i trajno uklanjanje pasa iz Zetske ulice, proveru vlasništva nad čipovanim psima sa zapisnikom o identifikaciji pasa i sankcionisanje odgovornih lica, ukoliko postoje.

Takođe, tražio je odgovor o preduzetim merama i planu daljeg postupanja, koje kako kaže, nije dobio, te prijavu 25. marta ponovio.

Psi su i dalje na istoj lokaciji. Smatram da je nedopustivo da građani nemaju osnovnu bezbednost i slobodu kretanja u sopstvenom naselju. Ovakve situacije predstavljaju direktnu pretnju po živote, posebno dece – dodaje on.

Iz niške policije potvrdili su za Južne vesti da je početkom marta došlo do saobraćajne nezgode u Zetskoj ulici u kojoj je povređen šestogodišnjak i da je o svemu obavešteno Osnovno javno tužilaštvo.


Problemi sa psima i u dvorištu Duvanske industrije i vrtića na Bulevaru Nemanjića

Radnici Duvanske takođe upozoravaju na svakodnevnu opasnost na fabričkom parkingu, gde čopori pasa presreću zaposlene, te da su najugroženiji su oni koji na posao dolaze biciklima i motorima.

IMG 0233 scaled e1774435685498
foto: čitalac

Problem traje od prošle godine i više puta smo ga prijavljivali menadžmentu i kroz internu aplikaciju za bezbednost, ali bez rezultata. Psi se tu zadržavaju jer ih vozači kamiona hrane, pa se stalno vraćaju i okupljaju u čoporima. Samo je pitanje vremena kada će doći do ozbiljnijeg incidenta – kažu radnici.

Sličan problem prijavljuju i roditelji dece koja pohađaju vrtić Cvrčak na Bulevaru Nemanjića kod Zone 3, navodeći da se tu takođe skuplja čopor pasa i da zbog konstantnog laveža plaše decu.

O daljim koracima niške ZooHigijene, novinari Južnih vesti upitali su nadležne iz JKP Mediana, ali njihove odgovore i dalje čekaju.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

34
  1. Psi su u Srbiji pa i u Nisu postali svete zivotinje i imaju veca prava od ljudi i dece. Mogu da laju i danju i nocu, da ujedaju, da zapisavaju automobile, klupe i decje mobilijare, da vrse nuzdu gde im odgovara itd. Sta se ceka, odgovorni, preduzmite nesto.

    • EVO REŠENJA, čipovati sve pse na terituriji Niškog okruga, provera komunalne, ko kupi/uzme psa ima 2 dana da ga prijavi inače kazna 1000e ako ga nađu da ga šeta a nije prijavljen/čipovan. Gubljenje psa, 2 dana rok da se prijavi, kazna 200e za zanemarivanje psa ako prijaviš, ako ne prijaviš da je izgubljen a nađe se na ulici kazna 1500e, povdosac, brnjica za veće rase, kazna 500e ako je bez toga. Da se uvedu vlasnički listovi, obavezna vakcinacija

      • Bravo za komentar. I kakvo je to trajno uklanjanje pasa sa ulice ako svaki dan neki nečovekn izbaci štence. I dosta više sa kampanjom protiv jadnih životinja kad su ljudi krivi.

  2. Strasno.
    Jos je i gradonacelnik rekao da mu je problem pasa lutalica prioritet za resavanje.
    Nesto ne uspeva da ga resi.

  3. Ja godinama objasnjavam ljudima da su keroljupci najveci krivci za trovanje lutalica. Ovliko dzukela ima samo zato sto ih kuceljupci hrane i brane. Sistem zbog njih ne moze da funkcionise. Oni se protive azilu, oni iritiraju ljude svojim ponasanjem i galamom kad god su kerovima „ugrozena prava“, oni pritiskaju vlast da nista ne preduzima, oni se preganjaju sa sinterima, i onda narod uzima pravdu u svoje ruke kad sistem ne funkcionose.

  4. Ajde, zastitnici svetih kuca, javite se.Muka mi je od vase brige za njima, licemeri jedni.Daje vase dete tako stradalo, sta bi rekli, dobrocinitelji. Ucutite jednom i shvatite da su ljudi preci od zivotinja.Izjednacavate pse i decu.

    • Ej ironicno ali oni vise vole svoje kerove od dece. Ima onaj slucaj u Ameruci od prosle godine 2 pita joj udavili dvogodisnje dete i ona je protiv da ih usoavaju.
      Bunila se pisala izvestaje i tvrdila da nisu oni krivi. Ima i na youtubu snimak priče. Znaci stepen ludila postaje ozbiljan.

  5. Dete milo, zelim ti brz oporavak.Nisi ti krivo sto zivis u ovakvom okruzenju i gde „kuceci lobi“ od pasa pravi svete zivotinje.

  6. Na Crvenom Pevcu pred kioskom brze hrane postavljene posude za kucice iz kojih jedu. Copor pasa svakog dana juri za biciklistima i automobilima.Stradace neko !

    • I mene su početkom godine baš tu napali jedno 10/15 pasa u čoporu. Sreća pa su naišla neka vozila, trubili su. Baš su agresivni, jure za vozilima, biciklistima, ujedaju. Tu prolaze deca, majke, bake, molim vas da reagujete!
      MOLIM VAS REŠITE OVAJ PROBLEM!!!
      Institucije, gradonačelniče oglasite se već jednom AMAN !!!

  7. Поставили кућице пред Максијем, направили штенару.Па да ли сте нормални и где сте то видели?

  8. Vlasnici pasa madovno pustaju svoje pse.Nisu ih cipovali i samo posle odredjenog vremena odvezu psa u drugo maselje i puste. Treba kaznjavati vlasnike ljubimca koji nisu cipovani.Klasicna neodgovornost.

    • A kako da ga kaznis kada on ne prijavljuje psa? Nije problem uvesti kaznu, priblem je nacin nacin kako da je primenis. Kako doci do tih ljudi. Jedino da komunalci idu od kuće do kuće.

  9. A odakle lutalice na ulici? I kad će ogromne kazne za nesavesne vlasnike i nesterilisanje pasa? Očigledno da nekom odgovara da ih ima po ulicama. IO dosta više sa tim usvojite ih ako ih branite. Pa sto.. neka baca štence a neko će da skuplja.

  10. I mene su početkom godine baš tu napali jedno 10/15 pasa u čoporu. Sreća pa su naišla neka vozila, trubili su. Baš su agresivni. Ali tu prolaze deca, majke, bake, molim vas da reagunjete!
    TAKODJE VAS MOLIM DAA REŠITE OVAJ PROBLEM!!!
    Institucije, gradonačelniče oglasite se već jednom AMAN !!!

  11. Nidžo,
    Dok je bežao…
    Ovako ispada da je automobil taj koji je bežao.

  12. Mene je ujelo kuce u Cair. Kuckari koji su bili tu pored prstom nisu makli, jos se toboze naljutise kao „nije ti nista de de“. Sekta

    • Bolesno, bezobzirno i sebicno. Oni su bez empatije i zopaceni su.Kako objasniti cinjenicu da su im preci psi od ljudi? Psihijatri bi trebali da se pozabave takvim ljudima.

    • Ja sam tu cekajuci na semaforu video najmanje 9 lutalica jer postoji šintereka služba u Nišu?

  13. Pre neki dan automobil u Babusnici je zgazio i usmrtio vlasnickog psa.Sta cemo sa time?I sta radi policija,zasto primaju plate kad nista ne rade??

    • Automobili ne ide po dvorištima nego je pas bio na ulici gde mu nije mesto već u dvorištu

    • A sta ce vlasnicko kuce na ulici? Gde mu je vlasnik? Ako su kuckari izjednacili pse i ljude onda i pas mora da prelazi ulicu na pesacki prelaz jer nema kucecih prelaza. Kod zatvorenog vrezinskog mosta 2 meseca stoji les psa i raspada se uz nesnosni smrad a kuceljubci nikako da ga dostojno sahrane.

    • А куде га згази – на улицу ли , шта ће пас на улици ; на тротоар ли ,шта ће ауто на тротоар.

  14. Može da se reši za mesec dana, ali sada kuče ima veće pravo od deteta. Vi što ih hranite odvedite ih kući pa taman ima tamo koga da ujedaju, ako ih toliko volite vodite ih kući.
    Ali neće oni to, oni ih samo vole i hrane na ulici da moje dete ujedu.

    • Bice tsko dok većina ne kaže jednom ko je većina ovako samo mlatite praznu slamu. Organizijte se i dajte dtranku za humanu autanaziju agresivnih pasa…..odma.

  15. @marko
    A da li je vlasnički pas u Babušnica zgažen na psećem prelazu ili van njega?

  16. Треба населити много Кинеза из руралних области братске нам Кине.тако ће бити решен проблем.

  17. Ljudi su postali ZLO, I NJIH TREBA ZATVORITI U AZILE DOŽIVOTNO. TREBA UČITI PONAŠANJE OD ŽIVOTINJA I NE IZAZIVATI IH JER U PROTIVNOM SE SAMO BRANE !!!
    LJUDI DOZOVITE SE PAMETI !!!!

    • Da li ste vi normalni? Ko ovde izaziva životinje? Da li ste bili prisutni pa tvrdite?
      I kako su sada psi važniji od dece? Oni se brane? Pa da se i mi onda branimo od njih? Ali ne može, krivična prijava ako bilo šta preduzmete na svoju ruku!

      Ja bih Vas poslao da malo živite sa ovim psima, pa učite od njih!

  18. Niš je najveća provincijska kasaba, na žalost ne samo u Srbiji već i mnogo šire! Pored ostalih užasavajućih karakteristika Nišlijske kasabe tu su naravno i psi lutalice koji se nekontrolisanom brzinom umnožavaju. Da li su Nišlije organizovale protest, koji nikako ne sme da bude politički inspirisan, jer danas u Nišu ovim neopisivo velikim komunalnim problemom su pre svega ugroženi životi ljudi-dece, osraslih, starih i nemoćnih!?

  19. De su kuckari da brane kuce kako su gladne zedne ,muka mi je vise od dzukela ponulicama trznim centrima uvode ih smrde laju kidisu sve to ociatiti sa ulica u azil nije im mesto na ulici

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Prijavite se na njuzleter

Svake subote šaljemo nekoliko priča. Bez spina. Bez propagande. Bez spama. Samo istina.