Dvojica zatvorenika pobegla iz Okružnog zatvora u Prokuplju

zatvor
Pobegla dva zatvorenika; Foto: Lj. Mitić

Dvojica zatvorenika, najverovatnije tokom noći pobegla su iz Okružnog zatvora u Prokuplju, a kako nam je nezvanično potvrđeno iz policije, bekstvo je prijavljeno i u toku je potraga za njima. Za sada nisu poznate okolnosti pod kojima su zatvorenici uspeli da pobegnu iz prokupačkog zatvora.

Još nema zvaničnih informacija o njihovom identitetu, niti o krivičnim delima zbog kojih su se nalazili na izdržavanju kazne ili u pritvoru.

Iz Uprave za izvršenje krivičnih sankcija kratko su potvrdili da će u najkraćem roku saopštiti više detalja o ovom slučaju, pa će tek nakon zvaničnog saopštenja biti poznato kako je došlo do bekstva.

Prema nezvaničnim informacijama, policija je odmah po prijavi podigla operativne ekipe i preduzima mere na pronalasku odbeglih zatvorenika.


Okružni zatvor u centru Prokuplja

Okružni zatvor u Prokuplju nalazi se u samom centru grada, u Ulici Nikodija Stojanovića Tatka, odmah pored zgrade Policijske uprave, suda i Gradske uprave.

Reč je o jednoj od starijih zatvorskih ustanova u Srbiji koja se godinama nalazi u urbanom delu grada, zbog čega je još ranije pokretana inicijativa za izmeštanje van centra Prokuplja.

U prokupačkom zatvoru kaznu uglavnom služe osuđenici na kraće zatvorske kazne, dok se deo kapaciteta koristi i za pritvorene osobe.

Zvanični podaci o trenutnom broju zatvorenika i kapacitetima ustanove nisu javno dostupni, ali je poznato da zatvor funkcioniše u okviru Uprave za izvršenje krivičnih sankcija Ministarstva pravde Srbije.

Autor:
Povezane teme

Slični tekstovi

Komentari

4
  1. Upravnik okruznog zatvora bio zauzet,obilazio MHE u Bojniku sluzbenim vozilom.Verovatno niko nije kriv,sad ce interne i eksterne kontole da utvrde da nema krivca.Drzava funkcionise!?

    • Upravnik ne čuva osudjena lica, već čuvari! A kolka je plata tim čuvarima, dobro im svi zatvorenici ne pobegnu! Tako da…. ne mešaj babe i žabe, službeni auto, MHE, odbegle zatvorenike? Šta, jel trebao on da ih juri službenim autom? Tražićemo mi čoveka kao njega, ali takvih u Srb nema više!!! Ti to nzš, ali imaš net, pa znaš svašta da pišeš?

      • Naravno da ih ne cuva,ali odgovoran je za postovanje pravila sluzbe.Cuvari znaju da ne izlazi iz sluzbenog auta i da ga koristi u privatne svrhe pa ih demotivise.Brojno stanje u cacilendu je u opadanju pa me ne bi zacudilo da ih on odvezao.Podsetio bih da ga je carina vratila pri pokusaju odlaska u Grcku sluzbenim autom.

  2. U okružnom zatvoru u Prokuplju ne izdržavaju kaznu lica koja nisu osuđivana, već povratnici, niti je objekat toliko star, stalno je prilagođavan osuđenim licima, znači u vestima se plasiraju netačne informacije da bi bili objektivni razlozi bekstva

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Prijavite se na njuzleter

Svake subote šaljemo nekoliko priča. Bez spina. Bez propagande. Bez spama. Samo istina.