Sotirovski, Nenad Stanković i vlasnici „Sim puka“ i „Vodomontera“ i dalje u pritvoru

Dragana Sotirovski i Nenad Stankovic foto Grad Nis scaled
Dragana Sotirovski i Nenad Stanković; foto: Grad Niš

Nekadašnja gradonačelnica Niša Dragana Sotirovski, bivši član Gradskog veća Nenad Stanković, kao i vlasnici firmi Sim puk i Vodomonteri i dalje su u pritvoru, potvrdili su Južnim vestima iz Višeg javnog tužilaštva.

Dragana Sotirovski, kao i Zoran Stanojević, vlasnik Sim puk gradnje iz Malošišta i Damir i Dejan Nikolić, vlasnici firme Vodomonteri Lalinac nalaze se 18 dana u pritvoru, dok je Nenad Stanković, za kojim se prvobitno tragalo, u pritvoru 12 dana.

Obaveštavamo Vas da prema podacima kojima raspolaže ovo tužilaštvo nijedno lice za koje tražite informaciju nije pušteno iz pritvora – kažu iz Višeg javnog tužilaštva.

Podsetimo, Dragana Sotirovski uhapšena je 21. februara, a istog dana uhapšeni su i vlasnici firmi Sim puk i Vodomonteri. Njoj je određen pritvor do 30 dana.

Članovi Štaba kojim je ona komandovala uhapšeni su tri dana kasnije, a mnogi istog dana i pušteni.

Nakon traganja, Nenad Stanković je uhapšen i određen mu je pritvor do 30 dana. Za Direkciju, prema informacijama koje su dostavili, on je na godišnjem odmoru.

Dok se Sotirovski tereti za krivično delo zloupotreba službenog položaja, članovi Štaba su osumnjičeni za krivično delo nesavestan rad u službi.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

3
  1. Samo po zakonu.Ako su radili protivzakonite radnje,oduzeti svu imovinu koja je protivzakonito stecena i leganje zbog krsenja zakona.Ako je ovo politicka predstava za narod onda to nije OK

  2. Mi iz Pasjacu ce se bratimimo sa ljudi iz Dibrujevac jer se nasi najugledni bratime iza resetke.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.