
Mladi muzičari iz Francuske, Srbije, Albanije, Severne Makedonije i Crne Gore, nakon radionica u Nišu imaće finalni nastup na koncertu u subotu, 21. juna od 20 sati u velikoj sali Niškog kulturnog centra. Koncert se održava na Svetski dan muzike, a ulaz je slobodan.
Ove nedelje gosti Niša su mladi muzičari, iskusni muzički treneri i organizacije uključene u projekat „Jazz mreža: Francuska-Balkan”. Osim sastanaka, važan deo njihove posete jesu workshopovi za mlade džezere.
Projekat „Jazz mreža: Francuska-Balkan” pokrenut je 2019. godine, a u radu učestvuju predstavnici lokalnih vlasti i profesionalci iz muzičke industrije usmerene ka džezu iz gradova: Dižon i Šamberi (Francuska), Tirana i Korča (Albanija), Podgorica (Crna Gora), Niš (Srbija) i Bitolj (Severna Makedonija).
Ciljevi mreže su izgradnja mosta između Francuske i balkanskih zemalja, kako bi se doprinelo miru i pomirenju kroz džez muziku, ekonomska podrška lokalnim muzičkim industrijama i njihovoj međunarodnoj saradnji, studijske posete, razmene profesionalnih ali i mladih muzičara, koncerti, radionice i umetničke rezidencije – navode iz Nišvil fondacije koja je partner u ovom projektu.
Neki od narednih planova o kojima će se razgovarati u i Nišu ove sedmice su i postepeno širenje mreže i na druge gradove u zemljama koje su već uključene u Mrežu.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
— Komentari
0