Operske arije u izvođenju pevača iz Severne Makedonije na koncertu u Niškom simfonijskom

simfonijski orkestar
Karte koštaju 1.000 dinara; foto: JV / Vanja Keser

U dvorani Niškog simfonijskog orkestra u petak, 6. marta od 20 sati nastupiće kao solisti bas Vladimir Sazdovski i bas bariton Ivan Naumovski, dok je orkestrom dirigovati Bisera Čadlovska. Na programu će biti arije iz opera i opereta Štrausa, Mocarta, Rosinija, Verdija i Čajkovskog.

Kako najavljuju iz Niškog simfonijskog, solisti, kao dirigent, dolaze iz Severne Makedonije.

Na programu će biti uvertira i arije iz operete „Baron Ciganin“, kao i arije iz opere „Seviljski berberin“, „Le Nozze di Figaro“, „Don Giovanni“, „Simone Boccanegra“ i „Evgenij Onjegin“.

Karte za koncert se po ceni od 1.000 dinara mogu kupiti u administrativnim prostorijama Niškog simfonijskog orkestra, svakog radnog dana od 8 do 15 sati.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

1

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.