
Višemesečna blokada računa Grada Niša, koja je trenutno preko 71 milion dinara, nije samo tehnička greška ili trenutna poteškoća, „ona je ogledalo duboke, sistemske disfunkcije lokalne vlasti pod vođstvom SNS-a“, kaže Dejan Blagojević iz Stranke slobode i pravde. Ovo stanje nije došlo iznenada, smatra Blagojević, već je „rezultat godina korupcije, neodgovornog upravljanja, loših političkih odluka i potpunog izostanka vizije.
Račun Grada Niša za prinudnu naplatu nalazi se u blokadi od 29. oktobra prošle godine i podaci Narodne banke Srbije pokazuju da je danas taj iznos 71.061.784,37 dinara. Za takvu situaciju iz Stranke slobode i pravde kažu da su „krivi“ dugovi iz prošlosti.
Dugovi iz prošlosti, naročito oni nastali u eri netransparentnog poslovanja Direkcije za izgradnju, danas dolaze na naplatu – bukvalno. Umesto da preuzme odgovornost i sprovede ozbiljne reforme, aktuelna vlast se oslanja na nova zaduživanja, čime samo dodatno gura grad u finansijsku propast. Javne službe su pred kolapsom rade uz pomoć „štapa i kanapa“, dok su infrastrukturni projekti zaustavljeni. Građani to osećaju svakog dana – kroz usporene procese, loše usluge i neizvesnost. Umesto da se traže rešenja, problemi se sistematski ignorišu. Ćutanje institucija ne štiti sistem – ono ga razara – kaže Dejan Blagojević.
Niš, kao najveći grad na jugu Srbije, zaslužuje odgovornu, stručnu i dugoročno orijentisanu upravu, smatra Blagojević.
SNS je pokazao da nema ni znanje ni volju da izvede grad iz krize. Potrebna je hitna obnova upravljačkog sistema, jasan plan finansijskog oporavka i – iznad svega – politička volja da se zaustavi propadanje. Građani ne mogu više da čekaju. Svaki izgubljeni dan nas udaljava od rešenja. Vreme je za promenu, promenu koja donosi odgovornost, jasnoću i perspektivu – kaže.
U proteklih 5 godina ovaj račun je bio ukupno 1.654 dana u blokadi što je oko 4 i po godine.
Iz Uprave za finansije još nema odgovora ko je i zašto blokirao račun.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Težak lopovluk dok ljudi dobijaju otkaze u Niš ekspresu i Benetonu a mladi odlaze u inostranstvo zato što ne vide perspektivu…
Зрели су за робију сви…
Pa mozda ima i od pojedinih hotela potrazivanja jelo se pilo pralo bas puno sad potraznja
Koja „disfunkcija vlasti“ ? Vlast radi za sebe i slobodno kažite da kradu „omasovljeno“ ! Koliko ih u Nišu uhapsiše pa pustiše? A „narod“… neka gladuje i jede pljeskavice bez mesa , bele, blede, nikakve. Daj „narodu“ alkohol – najgoru rakiju , brlju a „vlast“ neka pije vino vrednosti „minimunimum“ 1.000- 5.000 € po flaši jer „vino je hrana“! „In vino veritas“ a ne u pljeskavici. Znaju šta piju a „narod“ je već pobrljavio.