Niški košarkaš potpisao za Real Madrid

Pavle Stosic potpisao za Real Madrid foto Slavisa Stosic scaled
"Pavle treba da radi dva puta više od Španaca da bi uspeo tamo"; foto: Slaviša Stošić;

Nastupajući za reprezentaciju regiona, 13-godišnjeg Pavla Stošića zapazio je skaut madridskog Reala, kontakt je ostvaren i Nišlija se već nalazi u glavnom gradu Španije. Iako najtrofejniji evropski klub uglavnom dovodi strance tek kada završe osnovnu školu, insistiranje da Stošić dođe kod njih već sada, dovoljno govori o raskošnom talentu.

Njegov otac, Slaviša Stošić, inače trener mlađih selekcija Konstantina, skromno kaže da je ovo tek prvi korak, te da ja potrebno još mnogo rada kako bi uspeo tamo. Iako nema dovoljno godina za osamostaljivanje, prelazak iz Niša u Madrid ga ne plaši, zapravo je jedva čekao da otputuje.

Kada smo bili tamo, pitali su ga da li bi ostao odmah, a tata sam da se vrati, on je bez problema rekao: da. Dok smo spremali papire svakog dana je pitao kada će taj ugovor, kada će ti papiri, baš je bio nestrpljiv i jedva je dočekao da ode. Baš je rešio da ide tamo i sviđa mu se. Cilj mu je da bude u prvom timu Real Madrida, zatim da zaigra za reprezentaciju i da na Olimpijskim igrama osvoji zlato – priča njegov otac.

Pavle Stosic Real Madrid foto Slavisa Stosic
Pavle jedva čekao da ode u Mardid; foto: Slaviša Stošić
Nakon što su primili poziv iz najtrofejnijeg kluba na kontinentu, Stošićima nije bilo potrebno mnogo da odluče. Dobili su dobre uslove, 5-godišnji ugovor, sa opcijom da napusti klub ukoliko bude nezadovoljan tokom prve dve godine. Kako bi prilagođavanje na novu sredinu išlo lakše, klub će plaćati put i smeštaja za Pavlove roditelje svake 5. nedelje.

Alberto Angulo je tražio moj broj, rekli su samo „mi smo zainteresovani za vaše dete, da li može da dođe na probu, mi plaćamo sve što treba“. Trebalo je da ostanemo 6 dana, ali ostali smo samo 4, zbog Pavlovih obaveza prema reprezentaciji. Poslednjih mesec dana smo sakupljali papire, sinoć je odleteo sa majkom. Odmah su ga upisali u školu i kada završi 8. razred kreće na koledž tamo, uslovi su fenomenalni – ispričao je Stošić.

Nikada Niš nije bio rasadnik košarkaških talenata, niti davao velika imena u ovom sportu, ali je to izgleda počelo da se menja: tu je Stefan Jović, glavna uzdanica seonirske reprezentacije, koja se večeras takmiči u polufinalu Evropskog prvenstva, pa Andrija Marjanović, koji je nedavno osvojio zlato sa juniorskom selekcijom.

Stošić naglašava da da će se za još neke daleko čuti: tu je Zoran Paunović, sada člana Crvene zvezde, Bogdan Trifunović junior Partizana, a dvojica momaka su se otisnula i u Italiju.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

4
  1. Kako se trener ne seca evo da vam kazemo :dvojica otisnutih su Nikola Mraovic u Cremoni U B ligi, I Mladen Stolic koji je u A1 Italijanskoj ligi u Orlandini. Toliko Pavlu sve cestitke . I da bude veliki u svakom pogledu

  2. Ovo jesu naša srpska deca i svaka čast roditeljima ali bilo bi bolje da se ta deca više cene ovde u našoj sredini. Naravno da ih i ovde cenimo ali španci izgleda mnogo više izdvajaju u to. Verujem da ni ovi roditelji ne bi pristali da im dete ode 2000, 3000 km odavde da se ovde bar malo više plaća, a mislim čak da se ovde uopšte ne plaća mlađim uzrastima.

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.