Niški odbojkaši krenuli ka Superligi

ok nis
Odbojkaši će tokom priprema odigrati desetak kontrolnih utakmica, najavio je trener Saša Stefanović; foto: Vanja Keser

Treningom na stadionu Čair igrači Odbojkaškog kluba Niš, novog superligaša, počeli su pripreme za sezonu u eliti. Sledi rad na kondiciji, tehnici i taktici, kao i kontrolne utakmice.

Nešto više od 70 dana ostalo je do početka sezone u odbojkaškoj Superligi (23. oktobar), a Nišlije su pripreme počele treningom na atletskoj stazi stadiona.

jovanovic i stefanovic
Predsednik Dejan Jovanović i trener Saša Stefanović poželeli su igračima sezonu bez povreda; foto: Vanja Keser

Prvom treningu prisustvovalo je 17 odbojkaša i to tehničari Aleksandar Pejčić, Strahinja Kuburović (Kosovska Mitrovica), Andrej Rakić i Aleksandar Jovanović (Milenijum), korektori Predrag Pržić, Milan Stamenković (Desetka) i Bojan Sklepić, primači Nemanja Opačić, Ivan Perović (Radnički Kragujevac), Nikola Antić (Đerdap Kladovo), Dušan Jović i Dimitri Tošić, Miša Stamenković (Požega), srednji blokeri Milan Stojković i Aleksandar Ilić, kao i libera Nikola Ždraljević i Milan Kostadinović.

Prozivci, iz opravdanih razloga, nisu prisustvovali srednji blokeri Milan Mijalković i Đorđe Jakoviljević.


Prvi cilj – opstanak

Želja trenera Saše Stefanovića je da Niš izbegne borbu za opstanak prve sezone u Superligi.

Ono što nas čeka je žestok rad, debitanti smo u Superligi i ekipa koju mnogi ne poznaju. Tražiću od igrača da poštuju svoje saigrače, upravu i trenera, da dobro igraju i treniraju. Najbitnije je da mi budemo zadovoljni svojom igrom, a videćemo šta će nam to doneti – kazao je Stefanović.

DSC 7561
Pre treninga igrači i stručni štab su imali sastanak; foto: Vanja Keser

Prvi čovek kluba Dejan Jovanović je poželeo okupljenim odbojkašima da ovo bude samo prva od mnogih godina u Superligi.

Tri godine smo sanjali o Superligi, tri godine smo se trudili i stigli smo. Nije bilo lako, ali sada smo u eliti. Cilj nije nedostižan, ali smatramo da Niš ima svoje mesto na odbojkaškoj mapi Srbije i da možemo da se nosimo sa bilo kojom ekipom – istakao je Jovanović.

Ekipa će kompletne pripreme obaviti u Nišu koristeći usluge Sportskog centra Čair u hali, na stadionu i bazenu.

Prvog meseca priprema odbojkaši će raditi na sticanju kondicije, a nakon toga sledi ozbiljniji rad sa loptom, tehničko i taktičko uigravanje i kontrolne utakmice.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.