Pirotski đaci učili o tenisu i sportu

tenis u pirotu

Sa bekhendom, forhendom, servisom i drugim potezima u tenisu učenici Osnovne škole „8. septembar“ upoznali su se u okviru akcije „Sportom protiv nasilja“.

„Mini tenis“, program Svetske teniske federacije (ITF), namenjen je deci školskog uzrasta, a za cilj, pored škole tenisa, ima popularizaciju sportskih vrednosti, kulture nenasilja, fer-pleja u sportu.

Na edukativan, zdrav i zabavan način oko 600 školaraca u Pirotu upoznalo se sa teniskom čarolijom, a pozitivna energija, sreća i radost na licima dece i ovaj put dokazali su da sport i obrazovanje predstavljaju jedini i pravi put za pravilno odrastanje dece – kažu u Teniskom savezu Srbije.

U akciji „Sportom protiv nasilja“ do sada je učestvovalo više od 11.000 đaka iz 19 gradova u Srbiji.

Uz Teniski savez Srbije, akciju su podržali Ministarstvo prosvete, nauke i tehnološkog razvoja i Ministartsvo omladine i sporta.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

0

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Google Play App Store
Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.