Uskoro počinje prva niška Univerzijada – studenti će se nadmetati u centru grada

trg kralja milana 2 foto todorovic
Od 7. marta do 4. aprila; ilustracija; foto: Tamara Todorović

Umesto u nedelju, prva niška Univerzijada počeće 7. marta, u 11 sati, u centru grada, turnirom u basketu 3×3. Manifestacija će trajati sve do 4. aprila, a organizatori najavljuju razne aktivnosti i za posetioce i navijače.

Pre zvaničnog početka, u subotu, 28. februara, od 12 sati, biće održane kvalifikacije za basket 3×3, a oni se kvalifikuju za glavni deo takmičenja nastupaće 7. marta od 11 do 17 sati.

Utakmice će se igrati na dva mobilna terena na Trgu kralja Milana, a termin početka Univerzijade pomeren je, kako navode organizatori, zbog nepredviđenih okolnosti.

Nakon basketa 3×3, 15. marta će se održati takmičenje u powerlifting-u, 21. marta u atletici, 22. marta u stonom tenisu i 28. marta u šahu.

Finala grupnih sportova zakazana su za 3. i 4. april.

Podsetimo, organizatori su Studentska inicijativa Medicinskog fakulteta u Nišu i Akademska sportska mreža “MOVEment”, koju čine studenti niškog DIF-a.

Saradnik u organizaciji je Studentski parlament Filozofskog fakulteta, a partneri parlamenti Elektronskog, Prirodno-matematičkog, Mašinskog, Građevinsko-arhitektonskog, Fakulteta zaštite na radu, Fakulteta umetnosti, Tehnološkog fakulteta u Leskovcu, kao i Studentska asocijacija “Nova” Ekonomskog fakulteta i Asocijacija studenata Pravnog fakulteta u Nišu.

Organizatori su ranije naveli da je ideja prve Univerzijade u Nišu da se promoviše zajedništvo među studentima istih i različitih fakulteta, sportski duh i zdravo rivalstvo.

Autor:

Slični tekstovi

Komentari

8
  1. Нишки слободни универзитет , на понос целога града ; такмичиће се у организацији и спровођењу блокада.

    • Zna li se kad će studenti polgati ispite? Pitam za druga koji je prošle godine bez polaganja ispita dao prvu godinu na Ekonomskom….Jer isti očekuju to i ove godine??? A onda kuku nama kad počnu da rade bez položenog ispita!!!

      • Син од комшије дао прву годину на Медицини, а није ни уписао факултет.
        Само нек потраје, ја сам морао да купујем диплому.

  2. Zna li se ko plaća zakup javnog prostora, da bi pojedinci kojima studiranje ne znači ništa, mogli da i dalje gube svoje vreme ,što i nije loše, nego ne dozvoljavaju nama da studiramo i polažemo ispite!!!

    • Плаћају две приватне фирме из Београда, имају јаке уговоре за ЕКСПО, па им ово дође као кусур.

  3. Da li učestvuju i studenti novog „fakulteta“ za Srpski jezik“ ili samo „članovi“ Saveta ?

Pošalji komentar

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *

Preostalo Vam je još karaktera.


Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.

Prijavite se na naš bilten

Ne propustite najvažnije događaje u nedelji.