

Samo mesec dana nakon što je imenovan za novog v. d. direktora Gradskog vodovoda u Prokuplju, Ivica Veličkocić iz Niša je po ugovoru o delu na godinu dana zaposlio B. Đ. iz Popovca kod Niša. Ugovor je potpisan 3. novembra ove godine i važi do 2. novembra 2026. godine. Prema dokumentaciji, B. Đ. je angažovan na aktivnostima projektnog finansiranja u vezi sa rekonstrukcijom vodovodne i kanalizacione mreže, a za taj posao će mesečno primati 58.000 dinara, odnosno ukupno 696.000 dinara neto tokom perioda trajanja ugovora.
Zvanično, B. Đ. se angažuje za obavljanje posla van delatnosti preduzeća i biće zadužen za aktivnosti na projektnom finansiranju rekonstrukcije vodovodne i kanalizacione mreže, iako je nejasno kako će u narednih godinu dana Vodovod krenuti u bilo kakvu aktivnost rekonstrukcije.
Nije tajna da to preduzeće već duže vreme ima problema i sa redovnim održavanjem.
Svakodnevno se, prema rečima zaposlenih, evidentira desetak kvarova, a pojedine ulice u Prokuplju ostaju raskopane i po mesec dana. Uz sve to, preduzeće, i pored finansijske pomoći iz gradskog budžeta, jedva obezbeđuje sredstva za isplatu zarada oko 160 zaposlenih.
To nije smetalo Veličkoviću da, poput njegovih prethodnika, od penzionera Milisava Brajkovića iz Prokuplja koji je odmah po imenovanju angažovao savetnika profesora fizičkog, a koga su građani Prokuplja plaćali 40.000 mesečno, preko Igora Vučića koji je doveo svog prijatelja koji je sve vreme radio i u niškom Naissusu i za to mu plaćao 58.000, do Veličkovića koji je nastavio praksu svojih prethodnika i sada je i on uhlebio nekog svog, kome se isplaćuje 58.000 mesečno – kaže Slaviša Momčilović iz opozicioni odbornik Demokratske stranke u Skupštini Prokuplja.
Iako je namena ugovora predstavljena kao podrška u projektima rekonstrukcije mreže, prema navodima iz preduzeća, u pitanju su poslovi koji spadaju u redovne aktivnosti Vodovoda, pa se postavlja pitanje da li je ovakav angažman zaista neophodan, naročito ako se zna da preduzeće već ima stručne službe koje pokrivaju tu oblast.
Pre angažovanja “nekog svog”, Veličković je, kao i njegov prethodnik, zadužio službeni automobil na 24-satno korišćenje.
Kako su ranije pisale Južne vesti, bivši direktor Vučić je tim vozilom za 10 meseci prešao više od 30.000 kilometara, što je izazvalo brojne negativne reakcije javnosti.
Ovakva praksa, navode sagovornici iz Vodovoda, samo potvrđuje da se kroz ugovore o delu i korišćenje službenih automobila godinama troši javni novac bez jasnog opravdanja.
Inače, od 2012. godine, kada je vlast u Prokuplju preuzela Srpska napredna stranka, na čelu prokupačkog Vodovoda smenjeno je čak 18 direktora i vršilaca dužnosti, a gotovo svaka promena pratila je nova zapošljavanja i angažovanja po ugovoru o delu.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Koja je to „kondicija“ za lapanje ! „Maratonci trče poslednji krug“ !
Gradonacelniče, pa zar ovo nije standardna šema za izvlačenje para. na fiktivne poslove. Sramota
Preko 600 000 dinara neto godisnje je preko 1 000 000 din bruto na godisnjem nivou,sto je zapravo ukupni trosak koji ima vodovod.Znaci neko je odlucio da milion dinara da nekom coveku koji ce raditi na nekim poslovima koji spadaju u redovnu delatnost preduzeca. Postavlja se pitanje da li, i koliko u tom preduzecu ima ekonomista koji bi mogli te poslove da obavljaju, i da li ce angazovano lice po ugovoru o delu dostavljati mesecni izvestaj o radu
Semper idem…