

Niška Direkcija za izgradnju preko tendera traži firmu koja će održavati nadstrešnice i klupe na autobuskim stajalištima. Gde će tačno biti postavljene nove nadstrešnice i klupe i koliko će to koštati – nisu objavili.
Dok gradska vlast poziva Nišlije da predlože šta treba izmeniti u javnom prevozu kako bi izradili novu studiju, građani se često žale na to da autobus čekaju u blatu ili čak na kolovozu.
Na pojedinim stajalištima u Nišu, naročito u prigradskim naseljima i selima, i dalje nema nadstrešnica niti klupa, a tamo gde ih ima, one su neretko uništene. Negde se delovi stajališta leti čak i tope.
Direkcija sada traži firmu koja će rešavati te probleme po njihovom nalogu. U planu je demontaža postojećih nadstrešnica, klupa i metalnih elemenata, razbijanje asfalta i betoniranje, ugradnja čeličnih i limarskih elemenata i na kraju ugradnja novih klupa i nadstrešnica.
Ko će biti zadužen za sve to i koliko će sve koštati – trebalo bi da bude poznato nakon 17. februara, do kada je otvorena javna nabavka.
Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.
Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.
Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.
Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.
Administratorima Južnih vesti se možete obratiti preko Kontakt stranice.
Tender je njihova omiljena reč
Neka budu stajališta kao u Beogradu. Lepo. Drugo, nije samo problem u stajalištu (nadstrenici, klupici, elektronskoj tabli sa obaveštenjima o odlascima i vremenu čekanja autobusa), već i u kulturi čuvanja. Evo kod nas npr.na Panteleju već nebrojeno puta slomljene, povadjene, iscupane kante za smeće. Pored stajališta kanta, gospođa puši cigaru i baca opusak na ulicu. Jadni čistači ne stižu da sakupe naše đubre. Samo kad bi svi malo bili bolji….
Malo nas je pravih Nislija koji cuvaju svoj grad ,neka idu u Beograd ns Promenadu oni koji pljuju po ulicama i kake psi.
Nije problem u tenderu, vec u ljudima tj.kulturi zivljenja u ionako osiromasenom gradu koji to ne zasluzuje vs.Beograda i Novog Sada.
Dzaba nam klupe, nadstresnice i sve ostalo na autob. stajalistima kad nam je kultura i osnovno ponasanje (0) nula. Sadasnja omladina i neizivljeni tipovi to uniste za kratko vreme. A posle mi gradjani zbog takvih debila i idiota kroz razne cene i poreze moramo to da platimo hteli ne hteli.
Da se uvede stroga komunalna kontrola vandalizam na svakom koraku,stajališta išarana,umrlice zalepljene,oglasi paljenja leksana namerno polomljena stakla sečenje noževima.Samo kažnjavanje za ovakvo ponašanje će pojedince opametiti i više im neće pasti na pamet da uništavaju narodnu imovinu jer sve to plaćamo kroz poreze a i njihovi roditelji.Fale nadstrešnice po selima ljudi kisnu nemaju gde da se sklone dok čekaju autobus.Hvala i prijatno!
Тако је, мудри Соломоне.За овакве ружне слике по граду криви су Нишлије, којима је култура и поштовање страна реч, а ти су најгласније бунџије, који много „воле“ свој град.
Manite klupe i nadstrešnice rešavajte saobraćajnice bez krpljenja jer su u katastrofalnom stanju.
Ne izmestati stajalista koja su decenijama sluzila gradanima bez problema „radi privatnog interesa“konkretno stajaliste u ulici 1300 Kaplara u Pasi Poljani kod Mesne kancelarije koje i dalje stoji na aplikaciji gde je bilo!
Vratiti stajalište u ulici 1300 Kaplara!!!
Postavite već jednom nadstrešnicu sa klupama na stajalištu Gabrovački put prvi deo kod trafo stanice. Neka stari ljudi imaju ualove da ljudski sačekaju bus.