20:46, 18. 2. 2011.

Odbojkaši Niša izgubili od Bavaništa

NIŠ – U 16. kolu Prve lige odbojkaši Niša poraženi su od Bavaništa rezultatom 3:1 (25:20, 30:28, 25:21, 26:24) na svom terenu.

OK Niš: Pejčić 1, Adamović 18, Perić, Šošić, Rajković, Petković 3, Milanović 16, Nečevski 19, Stojković 17, Ristić, Kostadinović (libero).

Bavanište: Marković 8, Dadić 2, Rajković, Mitrović 1, Jovanov (libero), Popović 12, Sapundžin, Savin 2, Dolovački (libero), Juhas 19, Protić 12, Huska 9.

Odbojkaši Niša nisu uspeli da iskoriste domaći teren i osvoje bodove koji će im značiti u borbi za opstanak. Izgubili su od ekipe Bavaništa koja je pre ovog kola imala dva boda više. Niš nije dobro počeo utakmicu i mnogo grešio, pa su gosti to iskoristili i uz bolju igru u odbrani osvojili prvi set. U drugom setu je Niš zaigrao mnogo bolje i raznovrsnije, ali nije uspeo da iskoristi nijednu od 6 set lopti. U trećem setu Niš je stekao prednost na startu seta i očuvao je do kraja. U poslednjem setu višena je izjednačena igra, a gosti su uz manje grešaka i više snage došli do tri boda.

- U završnici je Bavanište bolje odigralo. Mi snimo bili dovoljno koncentrisani, a i oni su iskusnija ekipa. Sledećeg vikenda je pauza i iskoristićemo da se što bolje spremimo za naredni period – rekao je Stanko Nečevski, odbojkaš Niša.

Nakon ovog kola slede dve nedelje odmora zbog završnice Kupa, a u 17. kolu Niš će dočekati Obilić.