21:37, 6. 11. 2015.

Odbojkaši Niša lideri Superlige

Protivnici ne prolaze kroz blok Nišlija; foto: Miroslav Lavrenčić

Trećom pobedom zaredom odbojkaši Niša zauzeli su prvu poziciju na tabeli Superlige posle nekompletnog 3. kola. Posle Inđije i Novog Pazara niški odbojkaši bolji i od Ribnice u Kraljevu rezultatom 3:2 (24:26, 23:25, 25:18, 25:19, 15:9).

Nišlije, novajlije u Superligi, treći put ove sezone zabeležile su trijumf rezultatom 3:2. Ovog puta Niš je bio bolji od Ribnice u Kraljevu nakon preokreta i vođstva domaćina sa 2:0.

Niški odbojkaši dobro su počeli meč, poveli u prvom setu sa 8:5. Serijom od 3:0 došli do prednosti od 15:10, ali je Ribnica polako smanjivala zaostatak do 16:16.

Niš je opet uzvratio, ovog puta serijom 4:0, ali su dobro igrali i Kraljevčani i izjednačili na 22:22. Niš je imao set-loptu (24:23), ali je Ribnica uspela da preokrene i serijom 3:0 osvoji prvi set sa 26:24.

ok nis foto: Miroslav Lavrenčić

I drugi set je Niš počeo dobro, poveo sa 5:1, ali je ekipa iz Kraljeva stigla i izjednačila na 6:6. Usledila je izjednačena borba, a na tehnički tajm-aut Niš je otišao sa poenom prednosti. Ubrzo je Ribnica povela (15:14), a gost iz Niša nije uspeo da postigne više od izjednačenja. Poslednje izjednačenje bilo je 21:21, a nakon toga domaćin je došao u vođstvo od 24:21.

Nišlije su spasile dve set-lopte, ali je Ribnica iskoristila treću (25:23) i osvojila drugi set.

Niški odbojkaši su se „probudili“ u trećem setu i sve vreme imali kontrolu nad igrom. Gosti su poveli sa 13:7, a zatim i sa 17:9. Ribnica nije uspevala da smanji zaostatak do kraja i Niš je na kraju sa 25:18 dobio treću deonicu.

Početak četvrtog seta doneo je izjednačenu igru, ali je na tehnički tajm-aut Niš otišao sa 2 poena više (12:10). Domaćin je izjednačio na 15:15, ali nije mogao više od toga. Niški igrači su polako uvećavali prednost do 25:19 i osvajanja četvrte deonice.

Niš ove sezone ne gubi u taj-brejku, a to je pokazao i u Kraljevu. Gosti su poveli sa 3:1, a pri promeni strana vodili sa 8:4. Nastavili su istim tempom niški igrači do osvajanja seta (15:9) i meča.

Nakon nekompletnog 3. kola Niš zauzima prvu poziciju sa 6 bodova. U narednom kolu Nišlije gostuju Radničkom u Kragujevcu.

RIBNICA - NIŠ 2:3 (26:24, 25:23, 18:25, 19:25, 9:15)

RIBNICA: Ilić 9, Pavlović, Okosanović 22, Marković, Adamović 2, Usiljanin 14, Močić (libero), Ćosić 9, Vilimanović 3, St. Milovanović, Sl. Milovanović 10, Paunović.

NIŠ: Pejčić 1, Kuburović 1, Perović 11, Jelić, Stojković 18, Kostadinović 1, Pržić 25, Mijalković 8, Opačić 10, Angelovski (libero), Ilić, Jović.