17:35, 3. 4. 2013.

Peta pobeda u nizu Radničkog

Fudbaleri Radničkog iz Niša savladali su Spartak iz Subotice rezutatom 2:0 (0:0) u 21. kolu Superlige na stadionu Čair.

Radnički iz Niša nastavlja sa pobedama ovog proleća i izjednačio je rekord ekipe iz 1976. godine koja je zabeležila 5 pobeda u nizu. Šest utakmica i pet pobeda je skor ove polusezone, a igre pokazuju da ovo nije kraj niškog tima. Pobedu su obezbedili Bratislav Pejčić i Aleksandar Jovanović golovima u drugom poluvremenu, ali je moglo da bude i ubedljivija pobeda.

U 55. minutu je Radnički poveo golom Bratislava Pejčića nakon slobodnog udarca koji je izveo Dušan Kolarević. Pejčić je najbolje reagovao u gužvi i loptu ubacio u mrežu što je donelo slavlje na tribinama Čaira.

U 71. minutu Aleksandar Jovanović je golom sa 15-ak metara postavio konačan rezultat i doneo petu pobedu niškom timu.

Samo 3 minuta kasnije Škuletić je srušen u šesnaestercu Spartaka i sudija je svirao jedanaesterac. Škuletić je želeo da izvede udarac, ali je golman Spartaka Aleksić odbranio svoj gol.

U prvom minutu Spartak je imao šansu kada je Čović pokušao glavom da prevari golmana Radničkog Kesića, nakon centrašuta Novakovića.

Imao je i Radnički nekoliko prilika u prvom delu igre, ali Škuletić prvo u 16. minutu pokušao iz daljine, ali je lopta otišla pored gola. Škuletić je u 19. minutu pokušao glavom, ali je i ta lopta otišla pored gola.

U drugom poluvremenu Spartak je postigao gol u 64. minutu, ali je poništen zbog ofsajda Slobodana Novakovića.

U finišu meča Radnički je pokušao preko Aleksandra Jovanovića, ali je golman Spartaka dobro intervenisao. Ni Milan Jovanović nije uspeo da prevari Aleksića.

Radnički je trenutno na 6. mestu sa 30 bodova, a u subotu gostuje ekipi BSK Borči.

RADNIČKI NIŠ - SPARTAK 2:0 (0:0)

Stadion Čair, Niš

Sudija: Darko Bogdanović iz Kraljeva

RADNIČKI: Aleksandar Kesić, Predrag Stamenković, Bojan Đorđević (Ivan Dragićević u 87. minutu), Miloš Živković, Miloš Petrović, Dušan Kolarević, Bratislav Pejčić, Aleksandar Jovanović, Stevan Stefanović (Milan Jovanović od 69. minuta), Petar Škuletić, Marko Ljubinković (Vladan Binić od 83. minuta).

SPARTAK: Branimir Aleksić, Aleksandar Kovačević, Vidak Bratić, Nemanja Čović (Miljan Milivojević od 83. minuta), Đorđe Despotović (Milan Vojvodić od 79. minutu), Slobodan Novaković, Dino Šarac, Goran Antonić (Aleksandar Nosković od 60. minuta) Darko Puškarić, Nikola Popara, Goran Adamović.