18:16, 30. 11. 2013.

Radnički pobedio "Čuku" u 94. minutu (FOTO)

Autor:Ljubica StojanovićIzvor:Južne vesti
Slavlje Miloša Živkovića nakon gola; foto: Vanja Keser

Niški Radnički slavio je rezultatom 1:0 (0:0) protiv Čukaričkog u pretposlednjem kolu jesenjeg dela Superlige na stadionu Čair i to golom Miloša Živkovića u 94. minutu nakon kornera.

Nišlije su se vratile na treću poziciju na tabeli kolo pre kraja prvog dela šampionata pobedom nad Čukaričkim u poslednjim trenucima meča. Vladimir Milenković, koji je ušao sa klupe na početku drugog poluvremena, šutirao je iz kornera ka golu gostiju, a štoper Miloš Živković je u gužvi sa pet metara savladao golmana Borivoja Ristića.

RADNICKI-NIS-CUKARICKI-019 Foto: Saša Đorđević

U prvom delu utakmice nije viđeno mnogo prilika na obe strane. Uglavnom se igralo na sredini terena, ali je Radnički imao par prilika da ugrozi gol gostiju.

U 9. minutu Branko Pauljević je imao dobar šut, ali je lopta otišla preko gola. Sead Hadžibulić je u 27. minutu ubacio loptu u šesnaesterac Čukaričkog, do Aleksandra Jovanovića koji nije lepo zahvatio loptu ispred golmana Ristića.

Pokušao je i Marko Ljubinković u 31. minutu, ali je golman Ristić jedva prebacio loptu preko gola.

RADNICKI-NIS-CUKARICKI-024 Foto: Saša Đorđević

U drugom poluvremenu Radnički je imao bolju igru, više prilika, ali je odbrana Čukaričkog dobro igrala.

Golman Čukaričkog Borivoje Ristić dobio je samo žuti karton kada je faulirao Pauljevića u 61. minutu i grubo ga oborio na ivici svog prostora. Negodovanje na tribini nije donelo drugačiju odluku sudije. A slobodan udarac nakon ovog grubog starta izveo je Stojanović preko gola.

Nastavili su domaći da opsedaju gol Beograđana i napokon postigli gol u nadoknadi vremena.

Radnički i Čukarički su prvi put igrali uz nove semafore, ali pred nešto praznijim tribinama nego ranije, verovatno zbog hladnog vremena.

Nakon 14 kola Superlige Radnički je na trećoj poziciji sa 24 boda, koliko ima i Jagodina.

Radnički u poslednjem kolu jesenjeg dela gostuje ekipi Novog Pazara.

DSC-4148 Foto: Vanja Keser

RADNIČKI – ČUKARIČKI 1:0 (0:0)

Stadion: Čair
Sudija: Vlado Glođović

Žuti kartoni: Branko Pauljević iz Radničkog, Borivoje Ristić iz Čukaričkog

RADNIČKI: Nenad Filipović, Branko Pauljević, Miloš Petrović, Miloš Živković, Vladan Pavlović, Aleksandar Jovanović, Milan Ćulum, Saša Stojanović, Marko Ljubinković (od 46. minuta DUšan Kolarević), Petar Jovanović (od 75. minuta Strahinja Petrović), Sead Hadžibulić (od 46. minuta Vladimir Milenković).

ČUKARIČKI: Borivoje Ristić, Bojan Ostojić, Srđan Grujičić (od 87. minuta Dejan Boljević), Lukas Pijasentin, Filip Stojković, Dragoljub Srnić, Ivan Todorović, Rajko Brežančić, Igor Matić, Nikola Stojiljković (od 78. minuta Sekulić), Slavoljub Srnić (od 90. minuta Nikola Krčmarević).