18:00, 4. 4. 2012.

Radnički pobedio Sinđelić u gradskom derbiju

gol
Gol Bojana Stamenkovića u 6. minutu; foto: Marjan Nikolovski

Fudbaleri Radničkog savladali su gradskog rivala rezultatom 2:1 (1:0) u 22. kolu Prve lige pred oko 3.000 gledalaca na Delijskom Visu.

Radnički je opet slavio u gradskom derbiju ove sezone. Lider Prve lige trećom pobedom za redom i drugom sa novim trenerom slavio je protiv Sinđelića rezultatom 2:1.

pozdrav legendi Bivši fudbaleri Radničkog koji su igrali u polufinalu Kupa UEFA; foto: Marjan Nikolovski

Pre početka meča publici na Delijskom Visu poklonili su se igrači iz zlatne generacije 1981/1982. koja je došla do polufinala Kupa UEFA. Iz te generacije publiku su pozdravili Ljuborad Stevanović, Miodrag Aleksić, Dragan Radosavljević, Ivan Stanković, Bojan Avramović, Milovan Obradović, Slobodan Antić, Aleksandar Panajotović, Miroslav Vojinović, Slobodan Halilović i Bratislav Rinčić.

Prvo poluvreme između dva gradska rivala obeležio je gol Bojana Stamenkovića u 6. minutu nakon dobro izvedenog kornera Aleksandra Jovanovića. Nakon te akcije igralo se najviše na sredini terena, a fudbaleri oba tima nisu uspevali da povežu više pasova i da ozbiljnije ugroze gol rivala.

Nakon odmora fudbaleri Sinđelića su zaigrai ozbiljnije i već u 54. minutu im se pružila šansa za izjednačenje koju je iskoristio Stevan Stefanović nakon loše intervencije Zorana Vaskovića, golmana Radničkog. Predrag Đorđević je šutirao ka golu, Nikola Miljković je pokušao da postigne gol, ali je Vasković tu loptu odbranio i odbijenu loptu u gol je smestio strelac i prethodna dva gola Sinđelića prrotiv gradskog rivala.

Trener Radničkog u igru je uveo oporavljenog Ivana MIlenkovića koji je to poverenje kasnije i opravdao na najbolji način. U 69. minutu ispred šesnaesterca Sinđelića Aleksandar Komadina je igrao rukom i dobio je drugi žuti karton (prvi je dobio u prvom poluvremenu). Radnički je imao slobodan udarac, ali je Ivan Milenković šutirao samo u "živi zid".

U 74. minutu Milenković je počeo kontru Radničkog, prošao dvojicu igrača SInđelića, došao ispred šesnaesterca Sinđelića i sa ivice postigao gol za prednost. To je bilo sve od golova, ali i od ozbiljnijih šansi na utakmici.

Radnički je ostao na prvoj poziciji, održao 4 boda prednosti u odnosu na Donji Srem i već u subotu, 7. aprila gostuje Teleoptiku.

- SIgurno je imperativ dobrog rezultata i nastavka ove lepe serije uticalo na igrače i oni su počeli nervozno. Ovo je pozitivan rezultat, ali predstoji nam još dosta utakmica. I mi i ekipa SInđelića smo igrali zatvoreno i uplašeno, a ni uslovi nisu bili zadovoljavajući. Želim sve najbolje Sinđeliću, da ostane u ovom rangu jer to mnogo znači za niški fudbal - rekao je Aleksandar Ilić, trener Radničkog.

Sinđelić je pao na 16. mesto i zaostaje 3 boda od Mladog radnika koji je iznad "opasne zone". "Orlići" će u subotu ugostiti upravo ovog rivala.

- Znali smo da je Radnički najopasniji iz prekida, pa smo se opredelili za ofanzivniju varijantu. U pravom trenutku smo postigli gol, a kod njihovog drugog gola odbrana je odigrala loše. Najrealnije bi bilo da je bilo nerešeno jer gledaoci nisu imali šta mngoo da vide u voj utakmici - rekao je Saša Mrkić, trener Sinđelića.

RADNIČKI: Vasković, Stamenković P, Pešić, Dojkić, Petrović A, Petrović M. (Stefanović od 76. minuta), Stamenković B, Jovanović A, Jovanović J. (Milenković od 56. minuta), Mančić, Pejčić I. (Paunović od 91. minuta).

SINĐELIĆ: Đokić, Stojanović, Marković, Mladenović, Ferizović, Komadina, Đorđević, Radovanović, Miljković, Stefanović, Tasić (Drašković od 69. minuta)