17:51, 14. 4. 2012.

Radnički remizirao sa Lučanima, Sinđelić poražen

bojan stamenkovic, radnicki

Fudbaleri Radničkog odigrali su 1:1 protiv Mladosti u Nišu, ali zadržali prvu pozciju sa 4 boda prednosti. Sinđelić poražen u Inđiji rezultatom 1:0.

Niški Radnički nije uspeo da upiše novi pobedu na svom stadionu. Domaći fudbaleri su poveli u 7. minutu golom Ivana Pječića nakon centrašuta Čedomira Paunovića sa desne strane. U nastavku meča Radnički je pokušavao da dođe do gola gostiju, ali nije uspevao da postigne još neki gol. U 19. minutu Grujičić iz Mladosti je pokušao da postigne direktan gol iz slobodnog udarca, ali je Zoran Vasković odbranio.

U 28. minutu Jeremić je imao šansu da izjednači, ali je opet Vasković imao uspešnu intervenciju. Ipak, u 42. minutu Vasković je prvo odbio udarac Grujičića, a na odbijenu loptu natrčao je Bojić koji je doneo izjednačenje, bod ekipi iz Lučana i tako postavio konačan rezultat.

I nakon pauze domaći su pokušavali da postignu gol, ali Bojan Đorđević i Čedomir Paunović nisu bili precizni. U 64. minutu Ivan Milenković je izveo slobodan udarac, ali je lota otišla preko prečke.

U samom finišu meča niški fudbaleri su ređali šanse, ali nijednu nisu umeli da realizuju i sa 46 bodova ostaju na prvoj poziciji i nakon 24. kola. Porazom Donjeg Srema od Napretka Radnički ima priliku da uveća prednost nad drugoplasiranim u zaostalom meču sa Teleoptikom.

RADNIČKI: Zoran Vasković, Bojan Đorđević, Bojan Dojkić, Aleksandar Petrović, Zoran Pešić, Aleksandar Jovanović, Bojan Stamenković, Čedomir Paunović, Ivan Milenković, Nikola Stefanović, Ivan Pejčić.

MLADOST LUČANE: Damir drinić, Đorđe Lazović, Bogdan Milošević, Nemanja Milunović, Vladan Spasojević, Nemanja Stojanović, Radojica Vasić, Ivan Tomić, Vladimir Grujičić, Slaviša Jeremić, Petar Bojić.

Stadion: Delijski Vis
Sudija: Vlado Glođović

Sinđelić pretrpeo 12. poraz

Fudbaleri Sinđelića nisu uspeli da drugi put u sezoni savladaju Inđiju pošto su poraženi rezultatom 1:0. Jedini gol na meču postigao je Dimitrov u 13. minutu iz jedanaesterca.

Ubrzo nakon gola Stevan Stefanović imao je priliku da izjednači, ali je golman bio siguran. Tokom prvog poluvremena Inđija je imala više šansi da postigne pogodak, ali domaći fudbaleri nisu bili precizni. I u nastavku Inđija je stvarala šanse, ali promene rezultata nije bilo do kraja.

Poslednju priliku na meču imao je prvotimac Sinđelića Predrag Đorđević u nadoknadi vremena, ali je uputio slab udarac i golman Inđije je uhvatio loptu.

Nakon 24 kola Sinđelić je ostao na 16. poziciji. Sa 22 boda ima 4 manje od Mladenovca koji je prva ekipa iznad "zone ispadanja". U narednom kolu "orlići" dočekuju Proleter.