19:44, 16. 8. 2015.

Radnik izgubio od Crvene zvezde

Autor:Lj. Stojanović, B. StojkovićIzvor:Južne vesti
Radnik posle 6 kola ima 5 bodova; foto: Saša Đorđević

Pred punim stadionom u Surdulici domaći fudbaleri poraženi su rezultatom 2:0 (0:0) od Crvene zvezde u 6. kolu Superlige.

Radnik nije uspeo da iznenadi goste iz Beograda iako je u prvom poluvremenu imao više prilika.

Zvezda je slavila golovima Aleksandra Kataija u 64. minutu i Saše Stojanovića u u 79. minutu.

Katai je krenuo sam u napad, sačuvao loptu i na kraju zatresao mrežu domaćina. Stojanović je primio loptu glavom, a potom je "pucao" i postavio konačan rezultat.

Prvu priliku na meču imala je beogradska ekipa u 12. minutu kada je Srđan Plavšić, posle dodavanja Uga Vijeire, bio sam ispred golmana Surduličana, ali je loše šutirao.

Minut kasnije, igrač domaćih Arsić je primirio loptu glavom, ali se nije dobro namestio za šut.

U 29. minutu je pogrešio golman Zvezde Predrag Rajković, kada je dodao loptu do Slaviše Stojanovića koji je šutirao ka mreži gostiju, ali je Jovanović uspeo da spasi gol Beograđana.

Na kraju prvog poluvremena Crvena zvezda je imala veliku šansu preko Plavšića, ali je golman Radnika Miroslav Grujičić dobro reagovao po Radnik.

Gosti su nastavili i u drugom poluvremenu da napadaju gol Radnika, pa je Vijera u 48. minutu šutirao ispred gola Surduličana.

Desetak minuta kasnije Donald se oprobao, ali je golman Radnika izbacio loptu u korner.

Lazar Arsić je imao priliku nakon vodećeg gola Zvezde, ali je Rajković spasio gol Beograđana. Ni Suraka, koji je ušao umesto Arsića, nije uspeo da izjednači u 71. minutu.

Stigla je kazna, Zvezda je povela sa 2:0. Nije Surduličanima pomoglo ni što su od 83. minuta igrali sa igračem više.

Nakon 6. kola Radnik ima 5 bodova, a u narednom kolu gostuje Radničkom u Nišu.