17:23, 31. 3. 2012.

Sinđelić odigrao nerešeno sa Napretkom

Autor:Ljubica StojanovićIzvor:Južne vesti
sindjelic

Fudbaleri Sinđelića odigrali su 1:1 (0:1) sa Napretkom u Nišu u 21. kolu Prve lige. Posle ovog kola Sinđelić i dalje u "opasnoj zoni".

Niški "orlići" nastavljaju sa dobrim igrama i rezultatima ovog proleća. Posle pobede nad Mladenovcem, Sinđelić je upisao remije sa Banatom i Napretkom koji je na početku polusezone istakao ambicije da se plasira u Superligu.

U prvom poluvremenu više su napadali gosti koji nisu imali izglednijih šansi do 30. minuta kada je Račić pokušao da postigne gol, ali je golman Sinđelića Dušan Đokić sačuvao mrežu. Nakon isteka 45. minuta Sinđelić ipak nije uspeo da sačuva gol. Prednost Napretku doneo je kapiten Mirosavljević nakon centrašuta Matića.

Nakon pauze niški fudbaleri su se vratili motivisaniji i sa većom željom da izjednače. Priliku je iskoristio Ferizović koji je u 78. minutu postavio konačan rezultat od 1:1. U finišu meča domaći su imali par prilika, ali nisu uspeli da ih iskoriste.

Nakon ovog meča Sinđelić je i dalje u "opasnoj zoni", ali sa 21 bodom (dva manje od Mladog radnika koji je 14. mestu) je lakše pred gradski derbi sa Radničkim koji će biti odigran u sredu, 4. aprila na stadionu na Delijskom Visu.

- Nismo imali uslove da prikažemo prepoznatljivu igru, ali smo hrabro ušli u meč. Na poluvremenu dao sam igračima instrukcije i išli smo na sve ili ništa i to je pomoglo - rekao je Saša Mrkić, trener Sinđelića.

Napredak je ostao na 12. mestu.

- Ovo je jedna od 17 utakmica koje nas očekuju ove polusezone. Vruć teren u Nišu, igrali smo protiv borbene ekipe. Išlo nam je sve do jedne greške koja nas je koštala pobede - rekao je Aleksandar Kristić, trener Napretka.