22:28, 12. 10. 2013.

Košarkaši Konstantina izgubili od Sloge

konstantin
Danilo Tasić i Marko Cvetković; foto: Stefan Komadinić

Košarkaški klub Konstantin iz Niša poražen je od Sloge u Kraljevu rezultatom 65:61 (22:15, 15:18, 15:9, 13:19) u drugom kolu Košarkaške lige Srbije.

Posle pobede na startu lige ekipa niškog Konstantina izgubila je od Sloge u gostima. Nišlije su u 3. minutu vodile sa 7:2, ali serijom od 7:0 u 5. minutu Kraljevčani su poveli sa 9:7. Gosti su izjednačili na 9:9, ali je opet serijom Sloga došla do prednosti od 15:9 u 7. minutu.

Nakon tajm-auta Nišlija Todorović je postigao 2 poena (15:11), ali je Sloga opet napravila seriju i u 9. minutu vodila sa 22:11. U poslednjem minutu prve četvrtine Konstantin je postigao još 4 poena i prvih 10 minuta završeno je rezultatom 22:15 za domaće.

Drugu četvrtinu dobili su gosti sa 18:15. U 14. minutu meča Sloga je imala dvocifrenu prednost (29:19). Kraljevčani su vodili u 16. minutu 31:21, ali je Konstantin serijom od 5:0 smanjio zaostatak, a u 18. minutu smanjili prednost SLoge na 2 poena (32:30).

Sloga je vodila sa 35:30, a do kraja druge četvrtine Konstantin je došao na minus 4 (37:33).

Tokom treće četvrtine gosti iz Niša postigli su samo 9 poena što je Sloga iskoristila i uvećala prednost na 52:42 nakon tri dela igre.

U poslednjoj četvrtini ekipa iz Kraljeva je imala i 13 poena prednosti (55:42), a dva minuta pre kraja vodila i sa 63:49. Poslednja dva minuta Konstantin je uspeo da smanji zaostatak na 4 poena i meč je završen pobedom Sloge od 65:61.

U trećem kolu košarkaši Konstantina dočekuju Vojvodinu.

SLOGA - KONSTANTIN 65:61 (22:15, 15:18, 15:9, 13:19)

SLOGA: Tutus 10, Popović 2, Biloš, Stefanović, Čupković 12, Otović 12, Dabović 2, Blagojević, Kljajević 14, Božić 3, Mirković 10, Demcesen.

KONSTANTIN: Ristić, Despotović 8, Đorđević 3, Barać 2, Vitković, Đurđević 4, Ostojić 2, Tasić 6 (6sk), Stojačić 11, Todorović 13, Trailović 12 (4as).