18:20, 22. 9. 2012.

Radnički izgubio sa 4:1 od Spartaka

Jedini strelac za Radnički - Bratislav Pejčić; foto: Mihajlo Lazarević

Fudbaleri Radničkog iz Niša poraženi su rezultatom 4:1 (1:0) od Spartaka u Subotici u 6. kolu Superlige.

Niški fudbaleri ubedljivo su poraženi u Subotici od Spartaka kome je ovo prva pobeda ove sezone.

Prvi gol za Subotičane postigao je Đorđe Despotović u 30. minutu iz slobodnog udarca, a isti igrač je svojim drugim golom u 55. minutu uvećao prednost domaćina na 2:0.

U 78. minutu Slobodan Novaković je nakon dodavanja Vladimira Torbiće uvećao prednost na 3:0. Vladimir Torbica je u 80. minutu postigao gol iz penala i bilo je 4:0 za domaćina.

Jedini gol za Radnički postigao je Bratislav Pejčić u 86. minutu.

Utakmicu je gledalo preko 1.500 gledalaca, a slika koja je oduševila mnoge poznavaoce fudbala u zemlji je zajedničko navijanje navijača Spartaka i Radničkog na severnoj tribini Gradskog stadiona u Subotici.

Sudija: Dejan Filipović

Žuti kartoni: Miloš Živković (57. minut) iz Radničkog, Nikola Popara (90. minut) iz Spartaka

Crveni kartoni:

SPARTAK: Branimir Aleksić, Aleksandar Kovačević (Fahrudin Čurđević od 80. minuta), Vidak Bratić, Goran Antonić, Goran Adamović, Vladimir Torbica, Slobodan Novaković, Darko Puškarić, Dino Šarac (Nikola Popara od 84. minuta), Đorđe Despotović (Borko Veselinović od 80. minuta), Marko Adamović.

RADNIČKI NIŠ: Miloš Perić, Predrag Stamenković, Branislav Vukomanović, Marko Ranđelović, Miloš Petrović (Miloš Živković od 54. minuta), Vladan Binić, Bratislav Pejčić, Dušan Kolarević, Saša Stojanović, Aleksandar Jovanović (Strahinja Petrović od 68. minuta), Milan Pavličić (Milan Jovanović od 61. minutu).