
Filipinska policija zaplenila je više od 1.500 živih kornjača. Životinje su pronašli umotane u samolepljivu traku na aerodromu u Manili.
Gmizavci su bili zatvoreni u prtljagu koji nije prijavljen, a procenjuje se da vrede oko 85.000 dolara.
Policija veruje da je nepoznati krijumčar zapravo bacio torbe u kojima su bile životinje nakon što je saznao za oštre kazne za nezakonitu trgovinu divljim životinjama.
Ako ih uhvate, krijumčari mogu da dobiju dve godine zatvora i novčanu kaznu do 3.000 dolara.
Šta se dogodilo
Ukupno 1.529 kornjača različitih vrsta, policija je pronašla u četiri torbe koje nisu prijavljene na dolaznom terminalu Međunarodnog aerodroma Ninoji Akino.
Neke od životinja bile su Sulcata Tortoise - koje su na crvenoj listi ugroženih vrsta. Među pronađenim gmizavcima bila je i crvena ušna kornjača.


Životinje je najverovatnije ostavio neko od putnika koji su se iskrcavali sa leta Filipin erlajnsa iz Hong Konga, rekli su sa Carine.
U saopštenju se navodi da je putnik najverovatnije ostavio prtljag nakon što je čuo za pojačane kontrole u borbi protiv ilegalne trgovine divljim životinjama, kao i za visinu kazne.
Životinje su predate odeljenju koje vodi računa o divljim životinjama.
- Hteli da pomognu psu u zaleđenoj reci - izvukli vuka
- Iznenađenje u napuštenoj kući - marihuana i tigar
- Pronađena fleš memorija u izmetu foke
Ljudi često čuvaju kornjače kao kućne ljubimce, ali u nekim delovima Azije ove životinje jedu ili ih ubijaju i koriste u tradicionalnoj medicini.
Njihovo meso se smatra afrodizijakom, dok se kosti koriste u lečenju.
Postoji više vrsta kornjači - kako kopnenih, tako i onih koje žive u vodi.
Prošle nedelje su krijumčari pokušali da u Maleziju čamcem prenesu 3.300 posebne vrste kornjača (pig-nosed turtle). Ipak, uhvatila ih je Pomorska policija Malezije.
4. 7. 2022.
Da se provere one merdevine što drže kablove kod most umesto potencijalne samoubilacke bandere... Da nije tu problem ako su se merdevine onesvestile od omorinu.
Vladimir Zdravković čitalac