22:31, 13. 4. 2014.

Radnički: poveo, pa izgubio od Jagodine

Fudbaleri Radničkog iz Niša izgubili su od Jagodine rezultatom 2:1 u 23. kolu Superlige iako su vodili do 85. minuta golom Miloša Krstića. Posle 23 kola Radnički se nalazi na osmoj poziciji.

Niški Radnički nije uspeo da iskoristi poraze konkurenata u borbi za vrh tabele i sa 31 bodom pao je na osmu poziciju.

Poveo je Radnički u 50. minutu kada je prvo sjano Saša Stojanović proigrao Acu Jovanovića koji je dodao loptu Milošu Krstiću. Krstić je na najbolji način iskoristio šansu i doveo svoj tim u vođstvo.

U 85. minutu Jagodina je izjednačila kada je Pešić dobio loptu koja je kroz noge prošla Branku Pauljeviću, zatim pretrčao Miloša Petrovića, pa dodao do Šušnjara koji je postigao gol.

Jagodina je konačan rezultat postavila u 90. minutu iz slobodnog udarca koji je sa 25 metara izveo Đurić.

Radnički je prvu izgledniju šansu imao u 21. minutu kada je Ivan Pejčić dodao loptu do Aleksandra Jovanovića, koji je ispred golmana Đuričića pokušao da postigne gol, ali je golman Jagodine odbranio.

U trećem minuti nadoknade vremena, kada je Milenković nabacio loptu pred gol Jagodine, a Ćulum je zaustavio možda i rukom, ali bio sam na pet metara od gola i promašio nevranjenu mrežu.

Najbolju priliku Jagodina je imala u 33. minutu kada je Cvetković dodao Pešiću, čiji je šut blokirao Bulatović.

U 79. minutu Jagodina je imala novu priliku kada je Jakimovski dodao do Šušnjara, ovaj pokušao, ali je dobro reagovao Aleksandar Kesić.

tabela Posle 23. kola Radnički je na 8. poziciji

Radnički je minut pre nego što je primio gol, u 84. minutu, imao dobru priliku kada je nakon lošeg ispucavanja golmana Jagodine Đuričića, Stojanović je pokušao levom nogom sa 35 metara lobom da iznenadi Jagodince, ali je promašio prazan gol.

U trećem minutu nadoknade vremena Milenković je dodao Ćulumu ispred golmana Jagodine, ali je ovaj na pet metara od gola promašio mrežu.

Zbog udaranja klupe za rezervne igrače Miloš Krstić je dobio drugi žuti karton nakon prvog gola Jagodine, pa će i on, kao i Radoš Bulatović propustiti duel sa kruševačkim Napretkom.

Radnički je posle 23. kola pao na osmu poziciju sa 31 bodom.

Radnički već u četvrtak, 17. aprila dočekuje Napredak u 24. kolu Superlige.

JAGODINA - RADNIČKI 2:1 (0:0)

Žuti kartoni: Krstić, Bulatović, Trišović (Radnički), Cvetković (Jagodina)

Crveni karton: Miloš Krstić (Radnički) u 87. minutu.

JAGODINA: Đuričić, Damjanović (od 66. Šušnjar), Živanović, Mihajlović, Milinković (od 82. Mojsilović -), Mitošević, Cvetković, Arsenijević, Đurić, Lepović (od 71. Jakimovski), Pešić.

RADNIČKI: Kesić, Pauljević (od 88. P. Jovanović), Pavlović, M. Petrović, Bulatović, Ćulum, A. Jovanović, Krstić (od 76. Milenković), Trišović, Stojanović, Pejčić (od 62. Kolarević).