Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

09:43, 25. 4. 2018.

Funkcioneri i službenici se autobusima prevoze u “Leoni” [foto]

autobus-kod-pravnog-foto-vm-8 Ljubiša Janić, načelnik Gradske uprave, dočekuje okupljene; foto: JV/V. Milić

Na nekoliko punktova u gradu brojni građani dočekali su autobuse koji ih, kako su rekli neki od njih, voze na otvaranje fabrke “Leoni” gde će im se obratiti i predsednik Srbije Aleksandar Vučuć. Među njima, iako je radno vreme, i gradski funkcioneri i službenici, a načelnik Gradske uprave Ljubiša Janić rekao je da je “ostalo dovoljno ljudi na svojim radnim mestima”.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • xyz

    10:04 // 25. 4. 2018.

    Znaci, da se opusti pola opstine isti bi radni ucinak bio..

  • Ajeje

    10:09 // 25. 4. 2018.

    Iskreno se nadam da vecina nije zelela da bude tu ali je morala jer bi popili otkaz. Ucena i zastrasivanje kao oblik vladavine. Ozbiljno krsenje ljudskih prava.

  • Nislija

    10:12 // 25. 4. 2018.

    Ko ce Curdicu platiti prevoz ?
    Iz gradskog budzeta( citaj: novcem poreskih obaveznika Nisa) ?!
    Ili ce firma Curdic to knjiziti kao donaciju umesto da poprave autobuse da narod ne gine ?!

  • tony

    10:14 // 25. 4. 2018.

    ...kakvo je ovo ponižavanje ljudi koji rade u gradskoj upravi od strane SNS-a i Vučića, vode ih ko stoku samo da bi se Vučić hvalio da ima podršku gradjana...ljudi, imate li vi kičmu, obraz, dostojanstvo? Dokle ćete da čutite i trpite, sve dok vi ćutite, ON će da vas gazi i ponižava...mada...izgleda da bolji tretman i niste zaslužili

    • caca

      17:57 // 25. 4. 2018.

      Zahvaljujuci njemu primaju platu a ne rade nista.Dobri radnici bez veza,ostali su da rade

  • Slobodan Milosević

    10:17 // 25. 4. 2018.

    ...načelnik Gradske uprave Ljubiša Janić rekao je da je “ostalo dovoljno ljudi na svojim radnim mestima”.
    Onda lepo otpustite sve ove koji su otisli jer su ocigledno visak!

  • Sem NS

    10:17 // 25. 4. 2018.

    Čuj,pošao je samo ko je hteo. Niko od njih nije hteo,nego mora da ne bi dobio otkaz.

  • Ikanis

    10:18 // 25. 4. 2018.

    Pa još 15 autobusa da napunite opet će ih ostati i više nego dovoljno da obavljaju te posliće jer jedni drugima na glavi sede po kancelarijama, a ti narode moj plaćaj od svoje crkavice... Vi koji ste danas ispred leoni-ja, ne zaboravite da kleknete pred gospodarom. Dno!

  • PeraP

    10:18 // 25. 4. 2018.

    Ako ima dovoljno ljudi na radnim mestima, to znaci da ovi sto su otisli na partijski miting i nemaju sta pametno raditi, odnosno da su SNSov partijski uposljeni kadar, tj. VIŠAK i gebači Nišlija.

  • ***

    10:20 // 25. 4. 2018.

    Koliko mozes da budes tupav pa da ides tamo?Zbog toga Vucic misli da su sve Nislije tupave,jer on vidi samo svoje pristalice.

  • Milena

    10:21 // 25. 4. 2018.

    E kao da se nikad u ovoj državi nisu dočekali predsednici države na ovaj način. Nemojte da preterujete, svaki predsednik je dočekivan ovako. Svaka vlast je imala svoje službenike, i zato NIKAKO nisam mogla da radim u nekoj državnoj kući. Samo budite realni,sve vlasti su bile ovakve.

    • Aleksandra

      14:13 // 25. 4. 2018.

      Pa, nije baš tako... Dok je DS bio na vlasti, nikada se nije organizovao doček predsednika ili premijera. To je bilo u vreme Miloševića, pa sad.

    • tupava

      20:04 // 25. 4. 2018.

      Iako se i sama ne slažem sa ovim načinom "spontanog okupljanja " građana, moram da priznam da ste, vi Milena, nažalost u pravu! Tačno isto ovako svi rade i svi se isto ponašaju već mnogo godina unazad. I nema nama skorog boljitka. Da ima neke nade mladi ne bi u ovolikom broju bežali iz ove unesrećene zemlje.
      Ovo je dno dna od vlasti i to ne samo od ove!

    • Milena

      20:37 // 25. 4. 2018.

      Nije tačno, uvek je bilo ovako seti se Tadića i dolaska u Niš. I tad su izlazili s posla iz držav. službi.Uvek, i tad nisam mogla da se zaposlim jer nisam ni ja, a ni tatko moj lupali u šerpu. I trčali da lepimo plakate. Budite realni.

  • Dane

    10:22 // 25. 4. 2018.

    Sramota...

  • Dušan

    10:24 // 25. 4. 2018.

    Robovi, u pravom smislu reči. Umesto hrane i krova nad glavom oni primaju tih 200-300€ od svog vlasnika. Ne znam da l' da ih žalim ili mrzim.

    • Mare

      12:45 // 25. 4. 2018.

      Mrzi ih. Ne treba da ih žališ. Znam ženu koja se učlanila u SNS jer 4 meseca nije mogla da nađe posao, pa su joj tamo izmislili neki. Ako je završila fakultet i nije bila sposobna da pronađe sebi posao, nego je pljunula na svoj obraz i otišla u stranku, onda ne treba da se sažaljeva. Sebi je izabrala put. Ja sam za vreme fakulteta shvatio da neću moći nigde da se zaposlim, pa sam promenio struku..

  • Bimmer

    10:32 // 25. 4. 2018.

    Na slici Saša Golubović, direktor osnovne škole u Svrljigu, inače bivši visoki funkcioner JUL-a i bivši visoki funkcioner G17+.

  • AbeJasam

    10:33 // 25. 4. 2018.

    Pošto je ostalo dovoljno ljudi na radnim mestima, ovi ostali svi da dobiju otkaz, pošto je očigledno da za normalno funkcionisanje gradske uprave nisu neophodni

  • ana

    10:37 // 25. 4. 2018.

    Sudeci po tome kako su skockani, ne bi se reklo da zive sa platom od 200 eura od motanja kablova!

    • Sone

      10:50 // 25. 4. 2018.

      Skockani su botovi koji ulaze u autobus i koji rade u javnom sektoru. Pogledaj malo bolje ko je slikan!

  • Markoni

    10:45 // 25. 4. 2018.

    Kakva podrska Predsedniku, ovi ljudi vole sto idu - vidi se da su nasmejani i svi idu dobrovoljno.. ovde ima mnogo obicnog naroda a ne onih sto moraju da idi - ima i takvih ali u mnogo malom broju..

    • Durlan

      11:17 // 25. 4. 2018.

      slobodan dan + sendvic + 500din = nasmejano stado!

    • S....

      11:44 // 25. 4. 2018.

      @Durlanko bre stado?kako Vi iz JV pustate uvredljive komentare, sta se zbilo sa uredjivim kom.?stado za neistomišljenike je užasno poređenje. Vi kritikujete AV, one koji ne misle isto nazivate stadom. Dekokratijoooo eve ME, i sloboda govora. cccc

  • Pedja

    10:55 // 25. 4. 2018.

    Na slikama skoro sve bivse demokrate i g17, tek poneko nov.

    • Ivan

      11:26 // 25. 4. 2018.

      Greška to su sve bivši SPS-ovci, DSS-ovci, Ds-ovci, Dinkicevci, Veljini i td. Kad se promeni vlast biće i uz te nove. Jednom rečju ološ.

  • Dragance

    10:58 // 25. 4. 2018.

    Шта рећи!?
    Сви остали у 18 сати вечерас на тргу код коња...

  • Brubo

    11:04 // 25. 4. 2018.

    Hipotetički, da se pokupe lekari u medicinske sestre iz urgentnog centara i iz hitne pomoći, i da ih ostane dovoljno na radnim mestima, po neko. Proteza za mozak treba ovim što idu tamo.

  • Nemanja Nis

    11:11 // 25. 4. 2018.

    samo u centru grada... tasina skola,hala cair,tvrdjava i jkp mediana 8 autobusa a gde je ostalo....sramota me sto uopste zivim u ovoj zemlji a pogotovo sto sam nislija...ovolike prodan...du...u ovom gradu sramota..

  • Durlan

    11:12 // 25. 4. 2018.

    Slobodno nek ih posle monologa povede sa sobom za BG...

  • Mihajlo

    11:30 // 25. 4. 2018.

    Katastrofa!!!

  • FoxMulder

    11:30 // 25. 4. 2018.

    Znači da ljudi koji su ostali da rade su dovoljni da bi sistem funkcionisao. Ovim ostalima treba ukinuti radna mesta jer očigledno bez njih se može.

    • ana

      13:13 // 25. 4. 2018.

      Fotografisati ih pa sve otpustiti kad dodje do promene vlasti!

  • Čibe iz Niš!

    11:40 // 25. 4. 2018.

    Jel dao ovima neko zastavice i pionirske marame da mašu Voždu?
    Ovako su kidnapovali polumrtve penzionere sa Durlana i Pantaleja za poslednje izbore: upadali starcima u dvorišta, sve u pratnji komunalne policije, i uz pretnju zatvora ako ne glasaju, odvezli ih na glasanje, rekli koji broj da zaokruže, i uredno ih vratili kolima. Da li smo mi normalni šta trpimo, alo??!!

    • Aleksandra

      14:18 // 25. 4. 2018.

      Mislio si na marđšala, je l' da? Ne vređaj Vožda, molim te.

  • Miloš

    11:56 // 25. 4. 2018.

    Kako li se oseća kada vidi masu ljudi koja je na silu dovučena? Da li mu je bar malo neprijatno? Mislim da ne...

  • bidza

    11:58 // 25. 4. 2018.

    Sve to odvesti u yatvor. Janjica vratiti ponovo tamo!

  • Nikola

    12:06 // 25. 4. 2018.

    Auuuu, sto bi mene bilo sramota da me iko vidi na ovom " skupu od 264740000 ljudi" gde gostuje GLAVNI "tupadzija"

  • Dusan

    12:24 // 25. 4. 2018.

    Ja mislim da su veci izdajnici ovi sto ga podrzavaju nego on sam, kada sve izadje na videlo i kad vidi da su unistili celu zemlju za neki sitnis, da li ce neko javno da kaze to i da izvrsi harakiri

  • pitam se

    13:02 // 25. 4. 2018.

    da li su i radnici leonija izasli ispred fabrike da pozdrave miting, ili su morali da rade u to vreme?

  • razocarani SNS-ovac

    13:07 // 25. 4. 2018.

    Naravno da su ljudi ucenjeni, juče i pre dva dana su zvali na telefon sve članove iz Niša. Imali su kvote od oko 2000 ljudi. SNS sa Medijane najviše prednjačio, najviše se ulizivali.
    Ovi vukovi iz omladine leteli na sve strane, a neki došli i nalickani, kao da su neke veličine. Odela, kravate, ma "elita". Pravićemo mi od blata ove sadašnje kad dođe napreDNA omladina. Ti će da nam dignu spomenike.

    • Marence

      13:39 // 25. 4. 2018.

      Spomenik si podigao sam sebi, onog trenutka kada si se učlanio u SNS

  • Madjionicar

    13:20 // 25. 4. 2018.

    Zivim u blizini Doma zdravlja, jutros su i neki iz te ustanove morali da idu na miting podrske. Da li je moguce da se ovo desava, ako je i od Jerkana, mnogo je. A ti narode cekaj sledeci mesec besplatne preglede koje ti daju kao milostinju, a ne kada ti je potrebno.

  • Dragan Marinkovic

    13:34 // 25. 4. 2018.

    Ima li neka dnevnica i sendvic?

  • Gargamel

    13:44 // 25. 4. 2018.

    Bitno je da oni imaju prevoz, a narod moze da ceka na stanici i 40 minuta. Tri polaska iz Niske Banje nije ni bilo. 13:13; 13:22; 13:32...Ipak je bitnije da se oni vrate, zasluzili su ljudi...

  • Trifun

    13:52 // 25. 4. 2018.

    Danas je trebalo blokirati ulice koji vode od mesta gde je odrzan miting SNS-ovaca, pa onda lepo svi da se vrate pesaka, da malo izgube kalorije od tolikih sendvica.

  • Ozren

    13:54 // 25. 4. 2018.

    I u Aleksincu danas opstina danas prazna. Tek po koji sluzbenik na radnom mestu. Posao nisam mogao da zavrsim, da uzmem dokumenta, zato sto je jedini sluzbenik koji je za to zaduzen danas otisao da vidi Vucica. Sramota!

  • Bisvsi Nislija

    13:56 // 25. 4. 2018.

    Sa trga Kralja Aleksandra? Malo je previse zar ne :)

  • Ivan Ognjanović

    14:47 // 25. 4. 2018.

    Eto, ovi sto su ostali na poslu su verovatno dovoljni za rad tih institucija, ove ostale pootpustati jer mogu sebi da dozvole da idu na mitinge u radno vreme, u prevodu, nemaju pametnija posla.

    • Jk

      15:37 // 25. 4. 2018.

      BRAVO! U pravu ste potpuno!

  • nišlija

    14:48 // 25. 4. 2018.

    Nisam znao da u Nišu ima ovoliko autobusa na raspolaganju.

  • Uroš

    15:28 // 25. 4. 2018.

    Kako ih bre nije sramota, od ljudi, od svoje dece... Ja bih umro od blama.

  • Goca

    16:19 // 25. 4. 2018.

    Jos jednom nas je izvredjao: Председник је, реагујући на кампању против преузимања нишког аеродрома у државно власништво и против њега лично, поручио да се "не плаши и да се никада неће плашити нерадника и оних који су уништавали Ниш, који су крали, пљачкали и отимали имовину од народа".

  • jorgovan mala

    19:58 // 25. 4. 2018.

    Meni ovo Janiću miriše na svadbu, da poteramo rođaci iz Blace,a

  • Zaplanjac 7

    21:14 // 25. 4. 2018.

    A ovaj Janjić izmenjao sve boje. Od okorelog SPS-ovca u Miletovo vreme, preko G-17 strucnjaka do SNS nazadnjaka. Eeeee Janjiću, treba imati makar malo obraza.

  • vajs

    00:00 // 26. 4. 2018.

    na slikama i rukovodioci /direktor centra za soc rad, na jednoj slici, ali bez cigarete/ i sluzbenici...da znate, u radno vreme - mala ekskurzija, opusteno - prevoz, radilo se ukupno pola sata, kafica, razgovor, autobus, aplauz, autobus, ranije s posla - pa oni se nisu ni vracali na "radna mesta", ucinak... drzavni posao, lagano, clanska karta sns...

  • GNJURAC GNJURAC

    09:47 // 27. 4. 2018.

    Janjic postao zvezda ! Ukocio se ko cinove da ima na ramenima. Janjicu Kosanica je sad unistena koga ces da angazujes sad da zida drugu kucu na Kopu.

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.