Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

16:34, 20. 9. 2018.

U Nišu se sukobili vozač autobusa i kontrolori, putnici izbačeni iz prevoza

Putnici-izbaceni-iz-autobusa1;-foto:-čitalac Vozač izbacio putnike iz autobusa; foto: čitalac

Putnici su više od pola sata čekali na stanici kod Vojne bolnice da autobus na liniji Bubanj - Čalije nastavi put, ali ih je vozač isterao iz autobusa i rekao da neće da vozi. U Direkciji za javni prevoz kažu da je on to učinio iz revolta, jer ga je kontrola "uhvatila" bez službene legitimacije koju je dužan da nosi, a nije hteo ni da pokaže službeni nalog.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • mixa

    17:14 // 20. 9. 2018.

    A kolike su kazne kada se vozač ne zaustavi na stanici? Direkcija neka rešava te probleme, a ne ove gluposti, da li ima legitimaciju ili ne!

    • Direkcija

      06:58 // 21. 9. 2018.

      Kazna je takođe 50000 dinara ali je potrebno da se to prijavi col centru DJGP

  • dragoljub stamenkovic

    17:15 // 20. 9. 2018.

    Gde se Guska umeša nastaje haos !

  • niski

    17:29 // 20. 9. 2018.

    Bolje sto nije vozio, nevezano za krivicu sigurno je bio nervozan tako da bolje ovako.

  • Mića

    17:36 // 20. 9. 2018.

    A autobus nov, niskopodni sa klimom!? Sramota treba da bude ovog Stankovića! Pa svakog dana se dešava da prevoznici preskaču polaske i nikom ništa!?

  • Putnik

    17:56 // 20. 9. 2018.

    Gradska kontrola je ometala vozača u toku vožnje. Sve što je htela od njega, mogla je da uradi dok je stajao na stanici, a ne u toku vožnje. Zar je trebalo da nastavi vožnju kad se čovek iznervirao i zbog toga mu skočio pritisak!? Naravno da ne, jer i onako vozi neispravni krš od autobusa. Preči su mu životi putnika, nego nevaspitani kontrolori. Bravo majstore! Sve pohvale!

  • Durlan

    18:13 // 20. 9. 2018.

    U Srbiji uglavnom ispastaju neduzni, u ovom slucaju putnici...

  • Ja sam

    18:42 // 20. 9. 2018.

    Možda je vozač i u pravu, bolje da ne vozi ako nije u normalnom stanju.

  • Dizel

    18:47 // 20. 9. 2018.

    Bravo za vozača,steta sto su ispastali i putnici ali maltretiranje kontrole uz pomoc komunalaca protiv putnika i konduktera odavno traje a sada iz nekog razloga pocelo je maltretiranje vozača...
    Za sta je kazna 50.000 dinara sto nije stavio legitimaciju da se vidi da je vozac?
    Za njihove plate izgleda
    Sramota!!!!

  • Preletac

    19:45 // 20. 9. 2018.

    Bahati kontrolori odmah zovu Gusku,zna se ko je glavni u gradu.

  • cica

    20:53 // 20. 9. 2018.

    ..a zašto Nenad Stanković ne nosi slużbenu dok je na poslu i kako to njega nitko ne može da uhapsi ?????

  • Oscar Pitagor

    21:24 // 20. 9. 2018.

    Контролори – Одакле вам право да уопште разговарате са возачем док вози? Да не причам о мобингу којим сте га изиритирали!
    Па таман да је прекршио сва могућа првила, да нема возачку, да је украо бус и сл.
    И схватите: део сте надалеко по злу чувене српске бирократије.Да не причам како сте добили посао...
    За разлику од вас шофер ће наћи посао у било којој држави планете, биће поштован и боље плаћен.

    • Dragan Nesic

      23:17 // 20. 9. 2018.

      Господине Oskar Pitagore,
      Хоћете ли да и такво питање поставите и оним особама које виђамо да непосредно разговарају све време вожње са возачем? Или са својим чланом посаде коју чини?
      Увде је поштовање дисциплине за коју си плаћен!

  • Mara

    21:24 // 20. 9. 2018.

    Ti iz arive su jako bahati.Kad bi malo obratili pažnju kakav svet tamo sve radi začudilo bi se.Vozači bahati,kondukteri nemaš pitani. E to je bas Renome.Sramota

  • Durlan

    21:35 // 20. 9. 2018.

    Izbacite bre ovaj Ariva Litas iz Niša, nikakvi busevi, krš i lom. Što veća kontrola kvaliteta vozila na liniji 5 Somborska i biće vam jasno

    • Z

      22:15 // 20. 9. 2018.

      To je bre preduzece SVETSKOG renomea

  • Gvozden Ristic

    21:37 // 20. 9. 2018.

    Direkcija pokusava, na sve nacine ,da izbaci iz javnog prevoza sve prevoznike koji nisu iz Nisa i uvek i na sve nacine favorizuje kriminalni "nisekspres"...ostace gradjani opet bez redovnog prevoza!!!!

  • B.N.B

    21:47 // 20. 9. 2018.

    I kakav je to prekrsaj sto nije nosio legitimaciju ? Sto ne pitaju coveka kakav krs i za koje pare vozi , nego nisu nasli nikog bez karte a bar jednu prijavu dnevno moraju da napisu , jos malo i sami sebi ce poceti da pisu prijave samo da ispune bonus. Pojedini se toliko bahato ponasaju da zbog njih ispastaju i oni normalni kontrolori koji su za sada u vecini, ali. . .

  • Hejter

    22:09 // 20. 9. 2018.

    Ispravna odluka vozaca da ne nastavi da vozi sa manjkom koncentracije, ali na kraju su putnici ovde najvise osteceni. Ko ce njima da nadoknadi protraceno vreme i nerviranje zbog?

  • Arbitar

    22:11 // 20. 9. 2018.

    Guska je olicenje bahatosti.U Direkciji se pita i sada za sve, iako je samo portparol. On drugacije ne ume samo bahato.Gde je on tu je haos.

  • Ramuji

    22:30 // 20. 9. 2018.

    Pa vozača su sigurno uznemirili ovi bezobrazni kontrolori. Viču na ljude bez razloga i bahato se ponašaju. Zaslužuju otkaze svi.

    Naravno, takodje moram napomemuti da su "autobusi" Arrive u suštini kotrljajući otpad. Meni se lično pet puta pokvario njihov autobus. Apsolutno najgori prevoznik

  • Dragan Nesic

    22:59 // 20. 9. 2018.

    У више наврата сам се оглашавао о ЈГП у граду Нишу.
    И овај случај свакако да има тежину.Њу су осетили путници који су се затекли.АЛИ И СВИ МИ КОЈИ КОРИСТИМО ГРАДСКИ ПРЕВОЗ! У неку руку, дајем за право контролорима.Где су до сада били јер су могли да уоче и неке друге неправилноси. Пример: поцепана седишта, половина седишта у бусу тапацирана, остала пластична, клима ради или не ради.
    РАДИТЕ ПОСАО!

    • IKA GOLUBAR

      19:44 // 21. 9. 2018.

      Dragane Nešiću da li znate šta pričate i da li vi uopšte živite u gradu Nišu ???????

  • Dragan Nesic

    23:32 // 20. 9. 2018.

    Стајем на страну контролора!
    Радите шта треба да радите а да раније нисте!
    Због неких неодговорних возача који себе сматрају недодирљивим,ми корисници градског превоза, треба да трпимо.
    А шта да кажем за возаче које сам пре неки дан видео да се смењују на линији 2 од Бубња код Јагодин мале без промене тахографа?Да их је уочила контрола МУП-а? Да ли би они овако?
    Контроло радите свој посао!Радите!

    • Ko to tamo peva

      16:55 // 21. 9. 2018.

      Čiko, aj o'ladi malo sa botovanjem.

  • Putnik

    02:08 // 21. 9. 2018.

    Pošto sam igrom slučaja bila u tom autobusuželela bih da demantujem gospodina koji je rekao da su putnici izbačeni iz autobusa. Vozač je najljubaznije zamolio putnike za razumevanje iako je bio vidno uznemiren. A što se tiče te legitimacije ni gospoda kontrolori ih nisu imali. Svi smo shvatili da je cilj direkcije da imaju samo nišekspres kao jedinog prevoznika bez zdrave konkurencije.

    • драган нешић

      10:08 // 21. 9. 2018.

      Поштована путнице
      То јеВаш став.Али да ли сте се уверили у понашање, квалитет и љубазност особља овог Превозника?
      Оваквим односом само фаворизујете/НЕ/реалност у градском превозу!
      Чињеница је да је код њега увек нешто климамо наспрам бренда иза којег раде.
      Где је ту проблем?
      У организацији и дисциплини која овде мањка.
      Дирекција?Почела је да ради свој посао најзад и храбро!
      У интересу нас путника

  • Aperkat

    04:44 // 21. 9. 2018.

    Ceo slucaj i protagonisti u njemu su dokaz opsteg seljacizma u ovom gradu!Napaljeni kontrolori,neljubazni kondukteri,bahati vozaci,strokavi i neudobni autobusi Arrive a nepismeni Guska smatra da "lmaju svetski renome"! Mozda,ako se svet pruza odavde do Pozarevca!

  • Marina

    07:19 // 21. 9. 2018.

    "Arriva" je preduzeće koje ima "svetski renome". Kraj vica.

  • Duvaniste

    08:43 // 21. 9. 2018.

    Bravo Majstore i ja bih isto.
    Bolje ne voziti pod stresom.
    Kontrola ili drugi ne smeju ometati vozaca u voznji.
    Jadni mi,gradjani.
    Ispastamo uvek,kako god okrenes.

    Slucno je sa parkiranjem auta.
    Nisu izgradili parkinge,nema slobodnih mesta.
    A kad iz nuzde stanes na ulicu,ukradu ti auto pauk sluzbom posle jednog minuta.
    Onemoguce te da zivis slobodno.
    Mi smo krivi sto parkinzi nisu izgradjeni.

  • objektivno

    08:46 // 21. 9. 2018.

    Ovakva kontrola gradskog vozaca se vrsi na zadnjoj stanici,na okretnici,pa ako treba iskljuce ga iz saobracaja,ali obezbede odmah novog radnika.Mora vozac imati sve to sto mu trazila kontrola i podlegati pravilima firme za koju radi,ali kontrolori ne mogu da rade kako i gde hoce.Coveku je pukao film,jer verovatno ga kontrolisali u toku voznje nebrojeno puta.

  • Preletac

    09:26 // 21. 9. 2018.

    A sto Nis ne promeni ime u GUSKINGRAD !!!

  • dragoljub stamenkovic

    10:54 // 21. 9. 2018.

    Kakav strah ! 40 komentara a samo tri potpisana imenom i prezimenom.

    • драган нешић

      13:37 // 21. 9. 2018.

      Такви смо!
      Најхрабрији као анонимци.

    • Edson Arantes

      03:30 // 22. 9. 2018.

      Odakle ja znam da se Vi zovete bas tako kako ste potpisani?

    • Radikal Radikic

      10:14 // 22. 9. 2018.

      Postovani,mozete se Vi potpisati kako hocete,meni Vase ime ne znaci nista,jer mozda se tako i ne zovete.Komentari sluze da se vidi misljenje o necemu a imena su nebitna.

    • sozontije

      15:53 // 22. 9. 2018.

      Pa tako javno kazite Seselju da vise ne lupa gluposti.Ovako se ne kupiju politicki poeni.Kasno je,gospodine,videli smo,a i gledamo vasu vlast.

  • milutin marković

    16:14 // 22. 9. 2018.

    Ariva svetsko preduzeće koji je to glupak koji je ovo izjavio jad i beda.

  • Rambo

    04:19 // 23. 9. 2018.

    Kod nas u KG, ARRIVA je najbolji prevoznik. Poslali su nam Volvo Neobus autobuse iz Beograda, tamo kupili nove, a u Niš poslali ovaj sa slike 50012 i još neki. Neobusi iz BGD stari oko 8 godina ali dosta očuvani, sa klimama. Imaju wi-fi. Đaci svi idu džabe. Grad plaća. Direkcija je glavna za uslove u gradskom saobraćaju. "Napadajte" direkciju jer je ona glavna za uslove prevoza da "utegne" prevoz!

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.