Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

19:17, 23. 11. 2020.

Vozač i putnici odlučuju da li će u niškim autobusima biti 50% ljudi manje

guzva Kažu da distanca nije obaveza, već preporuka;foto:J.A.

Da će zbog novih mera Vlade za suzbijanje bolesti kovid 19 biti manje polazaka autobusa u Nišu posle 19 sati, a više ujutru kada ljudi koji rade u prvoj smeni odlaze na posao i sa njega se vraćaju kući, kažu iz Direkcije za javni prevoz Niš. Dodaju i da su vozači autobusa u obavezi da procene koliko smeju putnika sa stanice da prime, ali na nju svakako moraju da se zaustave. Na savesti je građana, pojašnjavaju, da li će da uđu u autobus u koji ima više putnika nego što je dozvoljeno.

Povratak na vest
Pošalji komentar
Poslednji komentari:
  • Realnost jednog putnika u gradskom budu!

    19:47 // 23. 11. 2020.

    Svašta, putnici odlučuju da li se vi to šalite......PUTNICI NIŠTA NE ODLUČUJU ONI SU TU DA TRPE I ĆUTE, SAMO DA BI SE PREVEZLI DO POSLA I SA POSLA. Kontrolori koji gledaju kartice, krajnje drski i bahati kada krenu u kontrolu neznaš da li traže kartice ili hoće ničim izazvanu raspravu, veću neljubaznost nigde nisam videla, higijena autobusa nije za komentarisanje I ŠTA TU MI PUTNICI MOŽEMO, NIŠTA!

    • naprdno

      10:34 // 24. 11. 2020.

      Stvarno svasta,Srbija postaje divji zapad.

  • Nišlija

    19:48 // 23. 11. 2020.

    Ja idem busom na posao u jednu Koreansku kompaniju.Tamo me izrabljuju za bednu platu, šta cu bolje nemam trenutno ,a racuni stizu redovno svaki mesec,mesecna kartica je takodje kupljena.I sta, treba da me najure odatle jer vozac nece da me primi u bus!?Ma ajde cik nek proba,mozda ja neću da stignem na posao,ali i taj bus nece da mrdne sa stanice,jedino da me pregazi.Eto dotle je došlo.

  • Mara

    20:14 // 23. 11. 2020.

    Kazniti i za dan dva postovace svi

  • Naissus

    20:28 // 23. 11. 2020.

    Direkcija treba da donese akt koliko putnika sme da udje u autobus. A vozaci mogu da kontrolisu koliko je putnika u busu jedino ako ih pustaju i primaju na prednja vrata. Tako ce vozac uvek znati koliko njih izlazi i koliko novih sme da udje.

    Uglavnom, putnici se ne pitaju ni za sta. Vrlo je pogresno, u ovakvim uslovima, pustiti putnike da o bilo cemu odlucuju.

  • Sloba

    20:32 // 23. 11. 2020.

    Mi se još uvek nismo dogovorili da li ima virusa ili je a kamo li za autobus

  • Marina

    20:39 // 23. 11. 2020.

    Pustice dodatne autobuse od 6:45, pa u to vreme onaj ko radi od 7, pogotovo kod privatnika, vec treba na poslu da bude, oni u drzavnim ustanovama ionako ne pocinju pre 10 da rade. Q i ne idu busem. Oni koji putuju s jednog na drugi kraja grada, treba bar sat vremena ranije da krene. Kad mislis da ne moze gluplje, razuvere te ovi "pametnjakovici"

  • Laki

    22:28 // 23. 11. 2020.

    Iz Direkcije odgovaraju da od vozača zavisi da li će da primi još građana, a kada to procenjuje on treba da zna na koliko ljudi je registrovano vozilo

  • tatjana

    22:59 // 23. 11. 2020.

    Samo treba zabraniti ili ograniciti besposlenima da se vozikaju po pet puta dnevno.samo zato sto imaju besplatne karte i vucu ona kolica sa sobom.zauzmu po tri mesta.svakodnevno ih gledam.Neki dan cujem deku koji je isao po burek jer je tamo negde bolji.Neka sede kod kuce dok ovo prodje.ljudi moraju na posao i jasno je da moraju da se prevezu.

    • Шесепет Плус

      14:21 // 24. 11. 2020.

      Некада су само СОЛУНЦИ имали право на бесплатну вожњу/возом.Данас многи социјалци ,по разним основама користе аутобусе да се греју,да убијају досаду.И многи ПРЕЦВЕТАЛИ пензионери користе аутобусе да НАПАСАЈУ очи,лече катаракту.Сви инвалидски пензионери имају бесплатне картице-инвалиди су а сви иду да раде пољопривреду.
      У аутобусе пустати само ђаке и запослене.

  • Gorzhe

    23:22 // 23. 11. 2020.

    Neka se javi neko i potvrdi da li je video da kondkteri na pocetnim stanicama vrse dezinfekciju. Ja to jos nisam video.

  • Maja

    23:27 // 23. 11. 2020.

    Bacili kosku medju narod!u najavi haos,svadje,tuce!.neka Direkcija za prevoz odredi broj putnika,ulaz samo na prva vrata i bukvalno brojanje!sve ostalo je bezanje od odgovornosti za 100%haosa.

    • savest gradjana korisnika autobusa

      01:09 // 24. 11. 2020.

      cek samo jos ja da se ukacim

    • mirjana

      06:33 // 24. 11. 2020.

      a zasto nemaju aparat da mere temperaturu svakom putniku koji ulazi u autobus a iza da ide hitna da kupi putnike sa temperaturom i resen problem a ne polupismeni vozaci da odlucuju bruka za grad

  • Miksa

    00:02 // 24. 11. 2020.

    Vozači i sada ne staju na stanicama, ako se ne pripremiš i ne edukuješ ih parolom "stanica, ima izlaz" duže pešačenje ne gine. Karta kupljena naravno!
    Spali smo mnooogo nisko.
    Sramota stvarno koji oblici života nas voze, a sve uz aminovanje ovog kao nekog grada!

  • PLOVKA

    00:02 // 24. 11. 2020.

    Gusko javi se sada kada postaje gusto.
    Kad znate da izmišljate radnamesta,da imate visoke plate,da ništa ne radite e sada nešto odlučite.
    Nemoj sada da šofere pustate u ovaj cirkus.
    Šoferi i kondukteri nebitni glumci u vašem filmu.

  • Mika

    02:21 // 24. 11. 2020.

    Ludilo.

  • Mara

    05:08 // 24. 11. 2020.

    Strasno

  • savet

    07:39 // 24. 11. 2020.

    Korenaci,dostavite gradskom prevozu broj radnika,pa neka vam daju odredjen broj vozila u odredjeno vreme,gde ce se samo voziti vasi ljudi.To treba da uradi i PM.Na taj nacin ce se smanjiti guzva za ostale korisnike.Vi iz gradskog,konsultujte nekoga ko ZNA DA ORGANIZUJE PREVOZ, a vi sugradjani,gde god mozete,idite peske.

  • Joca

    08:26 // 24. 11. 2020.

    Ne sede jedan drugom u krilo.Drze distancu ako smo slepi.

  • Sumi

    08:37 // 24. 11. 2020.

    Bucke za Somove.Putnici samo sede,ne vade jedan drugom krajnike.Izgleda da je polazna stanica.

  • Goran

    08:42 // 24. 11. 2020.

    Najlepsa putnica 30+ neka odlucuje koliko ce uci putnika u bus.Pa imate kondukterr i vozace, uredba.

    • Alisa u zemlji čuda

      12:27 // 24. 11. 2020.

      Svašta, kakav glup komentar A ŠTO NE BUDE NAJBOLJI FRAJER 30 PLUS ŠTO UVEK ŽENSKO znate ono baba devojke u dvadesetim i mladići u pedesetim i šezdesetim, bruka i sramota!

  • Istina

    09:47 // 24. 11. 2020.

    Treba da znate kakva je stvarna situacija u autobusima pre svega Kontrolori iz direkcije nevaspitani i neljubazni skloni da provociraju putnike koji su ušli da se samo prevezu i ništa više prevozno sredstvo zvano autobus ko zna kad je dezinfikovano ili očišćeno ali Nišlije trpe moraju da nekako stignu do posla u direkciji plate fenomenalne ali nisu se zapitali kako je onima koji su im to omogućili

    • Sanela

      14:27 // 24. 11. 2020.

      Komandant Guska ima rešenje oko prevoza.
      Nadamo se da će se pojaviti putem linka xxoodzpgn2020 u narednih par meseci i objasniti način prevoza.
      Gospode dragi šta nam se ovo dešava?
      Da šoferi vrše procene oko broja putnika?
      A šoferi penzioneri jer ovi mlađi voze po Evropi.
      Gusko vataj se pameti jer se bojim da nekom ne padne na pamet blokada ulica.
      Moramo da radimo i treba prevoz.
      Lako je č

  • BATA

    12:23 // 24. 11. 2020.

    Vi iz kriznog štaba i onako ne radite ništa,donosite mere samo vama logične onda lepo svi u autobuse,kafiće,tržne centre pa lepo brojite ljude i regulišite a vozačima i drugima pustite da rade svoj posao.Oni za rad dobijaju minimalce a vi za plašenje i unošenje panike dobijate funkcije a poneki uz penziju dodatak.Da ste barem izolovali taj"virus"pa da poverujemo.Ovo je zavera koju sprovodite.

  • nikola

    14:31 // 24. 11. 2020.

    i onako su nedovoljno placeni vozaci i svasta trpe,poslodavci ih izrabljuju maksimalno...jos su im sad ovo nakacili da regulisu.Sta radi uprava???

    • branislav

      22:34 // 24. 11. 2020.

      Ima da voze bez obzira na platu a ako neće postoji mini šengen pa će doći vozači iz Albanije i dobijaće duplu platu od Srbije i od Prishtine....

  • Stanko

    19:59 // 26. 11. 2020.

    Najlakse je svaliti sve na druge i na vozača a šta će da radi komunalna policija i kontrola

comments_report_caption
comments_report_notice
Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.