Južne vesti - Leskovac, Niš, Pirot, Prokuplje, Vranje - vesti iz južne Srbije

08:54, 22. 5. 2019.

| Kultura

Leskovački Muzej najbolji u Srbiji

Autor:B. AntićIzvor:Južne vesti
nagrada mihailo valtorvić
Leskovčani treći put osvajaju ovo priznanje, foto: Bojana Antić

Zbog izuzetnih rezultata ostvarenih u toku 2018. godine Narodnom muzeju u Leskovcu pripala je nagrada “Mihailo Valtrović”. Ovo je treći put da ova ustanova kulture dobije tituli najboljeg muzeja godine.

Otvaranje Dečjeg muzejona, velike izložbe Čuvari kulturne baštine - 70 godina, predstavljanje izložbe u Parizu i realizacija taktilne izložbe Dodirni prošlost - razlozi su zbog kojih je nagrađen Muzej, kaže direktorka Mira Ninošević.

Nagrada im je, dodaje, podstrek da nastave da rade još bolje i Leskovcu donesu još neko prizananje. nagrada mihailo valtrović Prošle godine nagradu "Mihailo Valtrović" dobili leskovački arheolozi, foto: Bojana Antić

Nagrada “Mihailo Valtrović” za muzej godine pokazatelj je da Narodni muzej u Leskovcu može ravnopravno da konkuriše velikim muzejima u Beogradu i Srbiji. Nama je drago da smo izgradili jedan kolektivni duh neophodan da bi se uradili veliki projekti. Ova nagrada je inspiracija da nastavimo da radimo ovaj posao, koji je i težak i dugotrajan, ali i da ga radimo sa zadovoljstvom jer nam je obaveza da prikupljamo, štitimo, proučavamo i prezentujemo kulturno nasleđe leskovačkog kraja - kaže Ninoševićeva.

Za nagradu je, dodaje, zaslužan ceo tim Narodnog muzeja, a Leskovčanima je ovo priznanje dodeljeno i 1987. i 2015. godine, dok je arheološki tim za izuzetne rezultate nagrađen prošle godine.

Nagradu dodeljuje Muzejsko društvo Srbije u spomen na Mihaila Valtrovića (1839-1915), arheologa, arhitektu i istoričara umetnosti, člana Srpske kraljevske akademije, upravnika Narodnog muzeja i osnivača Srpskog arheološkog društva, kao i prvog srpskog muzeologa.


Ustanovi i priznanje “Muzeji za 10”

Leskovački Muzej jedan je od najuspešnijih učesnika u projektu Muzeji za 10, zbog čega je dobio priznanje ove organizacije.

Bogatim programom tokom manifestacije koja se u 2018. održavala na tri lokacije, Narodni muzej Leskovac je uložio dodatne napore da svojoj publici da što bolji uvid u muzejske fondove, od arheologije do savremene umetnosti, ali i da je aktivno uključi u svoje programe zbog čega je i nagrađen - kažu u Muzeju.

Prošlogodišnju manifestaciju, kažu oni, posetilo je preko 6.500 ljudi, dok je u Noći muzeja bilo 2.500 posetilaca.

Podsetimo, bogat program pratio je i ovogodišnju manifestaciju.

Podeli sa prijateljima
Komentari
Poslednji komentari
  • Steva Hisarski

    22:57 // 23. 5. 2019.

    Ha, ha, ha... Hajde da poverujemo u to čudo!!!

Pošalji komentar:

Vaš komentar će biti objavljen po odobrenju od strane administratora.

Vaš komentar je uspešno poslat i biće objavljen nakon što ga odobri neko od naših administratora.

Ukoliko želite da Vaš komentar bude odmah objavljen, možete se prijaviti preko svog Google, Facebook, Twitter ili Yahoo naloga.

Došlo je do greške pri dodavanju komentara
Preostalo ti je 400 karaktera

Molimo vas da se u komentarima držite teme teksta. Redakcija Južnih vesti zadržava pravo da – ukoliko ih proceni kao neumesne – skrati ili ne objavi komentare koji sadrže osvrte na nečiju ličnost i privatan život, uvrede na račun autora teksta i/ili članova redakcije kao i bilo kakvu pretnju, uvredu, nepristojan rečnik, govor mržnje, rasne i nacionalne uvrede ili bilo kakav nezakonit sadržaj.

Komentare pisane verzalom i linkove na druge sajtove ne objavljujemo. Južne vesti nemaju nikakvu obavezu obrazlaganja odluka vezanih za komentare i njihovo objavljivanje.

Mišljenja iznešena u komentarima su privatno mišljenje autora komentara i ne odražavaju stavove redakcije Južnih vesti.

Smatra se da ste slanjem komentara potvrdili saglasnost sa gore navedenim pravilima.

Administratorima Južnih vesti se možete obratiti ovde: admin {at} juznevesti {dot} com.

KOMENTAR DANA

Južne vesti juče objavile članak a od jutros je počelo sa čišćenjem i sređivanjem ispred stanice kod lokomotive. Posao završili za tri sata, eto koliko je bilo potrebno da se bar nešto dovede u red

Vremeplov Čitalac

Tekst: Glavna železnička stanica u Nišu - nekada puna života, sada pusta i zaboravljena

Pronađite nas na: