11:00, 18. 3. 2013.

8 medalja niških džudista

Ilustracija; foto: Vanja Keser

Džudisti Kinezisa i Niša osvojili su po 4 medalje na Prvenstvu Srbije u Kikindi. Takmičari Kinezisa imaju 3 srebrne i jednu bronzanu medalju, džudisti Niša imaju po 2 srebrne i bronzane medalje.

Na Prvenstvu Srbije džudisti iz Niša imali su dosta uspeha. Takmičari Kinezisa su doneli 4 medalje, tri srebrne i jednu bronzanu.

Sara Božić je u kategoriji do 57kg izgubila u finalu od Jovane Rogić iz Slavije, koja je proglašena za najbolju takmičarku na Prvenstvu. Pet sekundi pre kraja meča Miroljub Ivezić (do 81kg) je izgubio zlato od Boška Ostojića iz Crvene zvezde. U finalu u kategoriji preko 100kg Đorđe Todić je izgubio od Vladimira Gajića iz Slavije.

Bronzano odličje pripalo je Nikoli Miloševiću u kategoriji do 90kg.

Takmičari Niša su takođe osvoji 4 medalje, ali po 2 srebrne i bronzane. Aleksandra Momčilović (do 52kg) je osvojila srebrnu medalju pošto je u finalu poražena od Danijele Pavić. Sanja Petrović je u kategoriji do 63kg poražena u finalu od Marije Ane Nikolajević. Bronzane medalje osvojile su Jelena Pejić (do 78kg) i Stefan Mirković (do 66kg).